Понеділок, 15 Квітня, 2024
Бiльше

  Відомий священник ПЦУ провідав митрополита Павла

  Священник ПЦУ Віктор Мартиненко відвідав митрополита Павла, який перебуває під домашнім арештом через підозри у виправдовуванні російської агресії. На своїй сторінці у Фейсбук, отець пояснив, що зустріч із митрополитом УПЦ (МП) не означає солідаризацію із антиукраїнськими поглядами арештованого.

  Отець пояснив, що це був особистий візит і відвідав єрарха УПЦ (МП), бо знає його понад три десятиліття: “Відвідав сьогодні людину, з якою мав, маю та, вочевидь, матиму розбіжності у поглядах на багато речей… Але, ми знайомі понад три десятиліття! Це – священик який, колись, вперше завів мене у вівтар”, – написав у соцмережі священник ПЦУ, порівнявши свій вчинок із виконанням Божої настанови про відвідини ув’язнених.

  Отець пояснив, що хоч ув’язнення Павла є домашнім арештом, але це ув’язнення, а заповідь Христова не конкретизує кого відвідувати, а відвідувати тих, хто ув’язнений.

  Він додав, що попри різні суперечки між ним і владикою Павлом, які були навіть із прокльонами і виходили в інформаційну площину, “ми – християни, клірики однієї Церкви – Христової, та, навіть, однієї конфесії – Православної”.

  Отець Віктор також передав митрополиту Павлу братські вітання та особистий подарунок від владики Екзарха, єпископа Команського Михаїла – примірники Апостола, виданого Ставропігією, що буде презентований 13 грудня.

  “Дай усім нам, Боже, спастися і в розуміння Істини прийти!”, – підсумував священник.

  У коментарях вчинок священника ПЦУ викликав неоднозначні реакції. Одні схвально поставились до вчинку, а інші вважають такі зустрічі недоречними.

  “Мене в шок ввела реакція тих коментаторів: “Як можна відвідати ворога України?”, – це пишуть священники. В мене забирає мову. Я вам скажу більше: “Ворога треба любити” і це сказав не я, а Христос”, – сказав отець Віктор Мартиненко.

  “По перше, хто ворог, а хто не ворог — це вирішує суд. Справа судова ще не завершена по митрополиту Павлу. Навіть, якщо його засудять і він ворог, то Христос заповідує відвідувати ув’язнених. Священники ідуть в тюрму, навіть у камери смертників, до людей, які є серійними вбивцями і скоюють інші важкі злочини. А як можна прощати без покаяння? Так Христос 490 раз заповідував прощати в день”, – говорить він.

  Мартиненко ще раз пояснив, що свідомо виклав фото і відвідав митрополита Павла і підкреслив, що людина, яка відвідує ув’язненого не солідаризується з його поглядами.

  “Я ніде не написав, що владика Павло мученик, чи безвинно страждає. Я його відвідав і написав, що я його давно знаю і передав від Екзарха слово Боже і написав в кінці, щоб ми всі спаслись і до пізнання Істини прийшли і владиці Павлу і мені в тому числі і всім коментаторам в тому числі. Це цитата із св. Письма” – сказав отець Віктор.

  “В мене був особистий конфлікт з митрополитом Павлом і він публічно мене проклинав. Я після цього візиту маю мир на душі, що я не тримаю на нього зла Знову ж таки, я не даю оцінок його діяльності, чи його якимось таким висловлюванням – це було поза тим. Я не шукаю епатажу, а намагаюсь виконувати заповіді Христові і бути християнином. Навіть у часи війни і важких випробовувань, нам треба залишатись і бути християнами і це моє тверде переконання”, – підсумував він.

  Найсвіжіше

  Популярне