Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  В ЄС попередили про великий ризик терактів в Європі на Різдво

  Комісар із внутрішніх справ Європейського Союзу Ільва Йоханссон заявила про значний ризик терористичних атак у європейських країнах у період різдвяних свят.

  Про це повідомляє  Associated Press.

  Єврокомісар пов’язує загрози з впливом ситуації на Близькому Сході, зокрема з триваючими бойовими діями між Ізраїлем та організацією ХАМАС.

  “З огляду на війну між Ізраїлем та ХАМАС та поляризацію, яку вона викликає у нашому суспільстві, а також майбутній сезон відпусток, існує величезний ризик терористичних атак у Європейському Союзі”, – сказала вона журналістам у Брюсселі.

  Нещодавній теракт у Парижі

  Таке попередження пролунало на тлі розслідування у Франції смертельного нападу біля Ейфелевої вежі в Парижі, що сталося минулими вихідними. Тоді чоловік, прихильник екстремістського угрупування “Ісламська держава”, зарізав німецько-філіппінського туриста та поранив молотком ще двох людей.

  “Ми бачили (це) нещодавно у Парижі, але, на жаль, ми бачили це і раніше”, – сказала високопосадовець ЄС.

  Реакція у ЄС

  Йоханссон додала, що Європейська комісія виділить додаткові 30 мільйонів євро (32,5 мільйона доларів) на зміцнення безпеки у вразливих районах.

  Коментуючи теракт у Парижі, міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фазер висловила співчуття Франції. За її словами, цей напад підкреслює, “наскільки гострою і серйозною є загроза, що походить від ісламістського тероризму, нині в ЄС”.

  Також глава МВС ФРН додала, що війна в Секторі Газа та терор бойовиків ХАМАС “погіршують цю ситуацію”.

  У Європі стежать за погрозами

  Фазер зазначила, що говорила зі своїми колегами з Австрії, Бельгії, Франції, Іспанії та Швеції про ризики.

  “Наші органи безпеки дуже тісно співпрацюють. Ми повинні зараз особливо уважно стежити за ісламістськими погрозами та разом із сусідніми країнами вживати заходів проти ісламістської пропаганди”, – заявила німецький міністр.

  Найсвіжіше

  Популярне