Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  Ще один удар по РПЦ: відомий молдовський священик перейшов до Румунської церкви

  Відомий молдовський священик та богослов о. В’ячеслав Казаку покинув Молдовську митрополію Російської православної церкви та приєднався до Румунської православної церкви.

  Про це о. Казаку заявив в інтерв’ю телеканалу “TV8”. Він перейшов разом зі своєю громадою у селі Стреша.

  «До цього часу В’ячеслав Казаку був одним із найвидатніших теологів Молдовської митрополії (МП). Він є засновником православної вищої семінарії, а також духовної академії. Хоча офіційно ректором освітнього закладу є митрополит Володимир, його фактично очолив проректор, який сьогодні залишив структуру, канонічно підпорядковану москві. Будучи родом з України (румуном з Чернівців), отець розповів, що більше не може залишатися в РПЦ», – повідомляється на сайті.

  У Бессарабській митрополії підтвердили факт прийняття Румунською Церквою священника В’ячеслава Казаку під свою опіку, заявивши, що такі процеси наразі активно тривають.

  Отець В’ячеслав був одним з провідних богословів та засновником православної духовної академії в Кишиневі. Його відхід – черговий удар по позиціях Московського патріархату в Молдові.

  Процес переходу молдовських parафій до Румунської церкви різко прискорився після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Місцеві священики та громади не бажають бути пов’язаними з агресором.

  Це викликало гостру реакцію Московського патріарха Кіріла, якому митрополит Кишинівський Володимир поскаржився, що “русский мір” не має підтримки в Молдові. Однак процес деколонізації церкви в цій країні вже не зупинити.

  Найсвіжіше

  Популярне