Неділя, 26 Травня, 2024
Бiльше

  Болгарія може позбавити РПЦ права власності на нерухомість в країні

  Прокуратура Болгарії після перевірки виявила, що існують підстави оформити державну власність над церквою святого Миколая Чудотворця в Софії, яким зараз користується РПЦ.

  Про це заявив міністр регіонального розвитку й будівництва Болгарії Андрій Цеков після зустрічі з очільником генпрокуратури країни Бориславом Сарафовим, пише News.bg.

  Він пояснив, що сьогодні до МВС надійшов лист від прокуратури, яка перевіряла факти та обставини щодо майна Російської церкви. Оскільки уповноваженим органом реалізації права власності держави є Міністр регіонального розвитку, вчиняти дії щодо встановлення власності направлено Мінрегіонбуд.

  Віктор Малинов з Вищої апеляційної прокуратури Болгарії додав, що розслідування майна Російської церкви є масштабним

  Матеріали справи виявили підстави вважати, що власність РПЦ на будівлю є сумнівною, а підстави її отримання не відповідають Віденській конвенції про дипломатичні зносини й закону про власність, уточнив журналістам представник прокуратури Віктор Малінов.

  “Держава набуває власність на території іншої держави за згодою держави перебування, але таких рішень болгарських компетентних органів немає”, – пояснив він.

  З’ясувалось також, що не існує доказів виконання Радянським Союзом зобов’язань із відбудови церкви після Другої світової війни (вона тоді зобов’язалась оплатити третину вартості ремонтних робіт).

  За словами міністра регіонального розвитку Болгарії, матеріали прокурорської перевірки налічують чотири теки документів, і відомство витратить десь місяць на їхнє вивчення. Після цього воно може ухвалити рішення оскаржити власність на церкву в суді.

  Нагадаємо, у вересні Болгарія видворила трьох російських священнослужителів за шпигунство. Посол Росії в цій країні закрив храм «Святого Миколая Мирлікійського Чудотворця» з аргументом, що нема кому вести богослужіння. На фоні цього патріарх Кіріл висловив жаль через руйнування відносин.

  Найсвіжіше

  Популярне