Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  Архієпископ Святослав (Шевчук) зустрівся з прем’єр-міністром Італії

  31 жовтня в Палаццо Кіджі у Римі відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Архієпископа УГКЦ, з прем’єр-міністром італійського уряду Джорджею Мелоні. Сторони говорили про підтримку України та подолання травм війни.

  Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

  Блаженніший Святослав подякував Джорджі Мелоні за підтримку України та гуманітарну допомогу, яку Італія надає українським біженцям не лише у своїй країні, але й вимушено переселеним особам в Україні.

  «Італія виявила неймовірну гостинність та відкритість до нашого народу. З початку повномасштабного вторгнення у вашу країну прибули понад 173 тисячі біженців, і ми знаємо, що ваш уряд прийняв необхідні закони, щоб прихистити наших співвітчизників. Італія однією з перших надала необхідну гуманітарну допомогу, а ваш уряд продовжує підтримку України на міжнародному рівні», — наголосив Глава УГКЦ.

  Блаженніший Святослав розповів, що українське суспільство переживає травми війни, і УГКЦ проголосила своїм пасторальним пріоритетом зцілення цих травм.

  Прем’єр-міністр Італії наголосила, що підтримка України з боку Італії — це «наш переконаний вибір підтримки справедливої боротьби українського народу у захисті європейських цінностей. Підтримка України належить до національних інтересів Італії. Допомагаючи українському народу, ми створюємо необхідні умови для справедливого миру, в протилежному випадку агресія Росії позбавить ваш народ миру та права на свободу».

  В ході розмови очільниця італійського уряду наголосила на необхідності посилити підтримку України на тлі війни на Близькому Сході, яку вона назвала «дочкою війни в Україні». «Нам потрібно багато працювати, щоб увага до України на міжнародному рівні не послаблювалася».

  Джорджа Мелоні також торкнулася теми відновлення України, наголосивши, що Італія вже бере активну участь у деяких проектах відновлення культурних об’єктів в Одесі.

  Блаженніший Святослав розповів прем’єр-міністру Італії про служіння УГКЦ в умовах війни. Сторони домовилися про співпрацю в гуманітарній сфері, соціальних та медичних проектах, спрямованих на зцілення ран війни. Глава УГКЦ теж звернув увагу очільниці уряду Італії на деякі проблеми українських мігрантів на Апеннінському півострові, зокрема вимушені переселення українських біженців з Північно-центральних регіонів Італії на Південь. Сторони погодилися, що такі переселення завдають додаткових травм українським біженцям та не сприяють їх інтеграції в італійське суспільство.

  Найсвіжіше

  Популярне