Субота, 25 Травня, 2024
Бiльше

  У рядах ЗСУ налічується п’ять мусульманських капеланів – дані муфтія ДУМК

  На сьогодні в лавах ЗСУ є п’ять військових мусульманських капеланів (іманів), які пліч-о-пліч служать з капеланами інших конфесій та допомагають один одному.

  На цьому наголосив муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов під час конференції “Крим глобальний. Розуміння України через Південь”, передає Укрінформ.

  “Сьогодні в лавах ЗСУ є п’ять мусульманських капеланів (іманів), які пліч-о-пліч працюють з капеланами інших конфесій та злагоджено допомагають один одному. Насправді їх багато більше, але є певні проблеми з їх оформленням”, – сказав він.

  Рустемов наголосив, що багато мусульман приєдналися до лав ЗСУ і тероборони та взяли зброю в руки, в ЗСУ створені військові формування мусульман, більшість з яких складають представники кримських татар.

  При цьому він також зазначив, що з початку окупації Криму значно збільшився тиск окупантів на кримських татар, їхнє життя перебуває під тотальним контролем російської влади.

  “Сотні дітей залишилися без батьків, у кримських татар проводяться постійні обшуки в будинках, люди постійно живуть у страху. І ці обшуки проводяться не лише в будинках, але і в мечетях і храмах”, – додав муфтій Духовного управління мусульман Криму.

  За його словами, у мечетях окупованого Криму загарбники встановлюють камери відеоспостереження, записують розмови віруючих, влаштовують масові перевірки документів, примусово збирають відбитки пальців, зразки ДНК.

  Рустемов акцентував на тому, що російсько-українська війна почалася з окупації Криму, тому вона повинна обов’язково закінчитися визволенням півострова та інших територій України.

  Найсвіжіше

  Популярне