Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  На Буковині під час похорону Героя люди заявили про готовність перейти до ПЦУ (відео)

  У Клішківцях на Буковині після проповіді капелана на похороні Героя, усі присутні пролосували за те, що воїнів потрібно хоронити лише українською мовою, а також виявили готовність перейти до ПЦУ.

  Про це священник ПЦУ Роман Грищук написав на своїй сторінці у соцмережі.

  За його словами, це трапилося у селі, де поки діє московський патріархат, на похороні 21-річного Героя України Владислава Продана, який лише два місяці, як закінчив Львівську академію сухопутних військ.

  “Військовий шлях обрав для себе з 2017 року, бажаючи захищати свою країну! Своєму батькові, теж військовому, старшому лейтенанту Едуарду Продану, Владислав сказав: “Тату, хто як не я? Який з мене буде офіцер, якщо я не буду зі своїми хлопцями на передку?” Честь, гідність, освіта, любов до Бога і до ближнього – ось ті сили, які заставили його бути Захисником своїх ближніх! Мати Тетяна мені сказала: “Мій син Владислав би Вас підтримав, бо він думав так, як ви кажете!” 21-річний Герой Владислав уже сьомий воїн із Клішківців, що віддав своє життя за Україну!” – зазначив Грищук.

  Священник також відзначив отця Миколу Яловегу, син якого також воює за Україну. Як додав Грищук, отець сприяє тому, аби його парафія хоч частину богослужіння правила українською мовою.

  “Скажу прямо: це значно більше, ніж робить абсолютна більшість священників УПЦ (та що не МП) на Буковині, але значно менше, ніж треба, щоб вигнати русмір із України і вивести її із московського ярма! Бо ще близько 400 громад на Буковині перебувають у московській окупації і на кожну українську парафію на Буковині, на жаль, припадають дві московські!” – наголосив він.

  Найсвіжіше

  Популярне