Неділя, 25 Лютого, 2024
Бiльше

  Римо-католики відкрили наметову школу для ромів, що живуть на околицях Львова

  У ромському таборі біля Львова 9 жовтня відкрили школу для дітей та дорослих. Ця школа була облаштована в наметі за підтримки Римо-Католицької Церкви в Україні, і навчатиме її керівниця львівської громадської організації “Християнський театр “Еммануїл” Жанна Горай.

  Про це повідомляє zaxid.net.

  Ця ініціатива стосується ромської громади, яка живе у таборі на околицях Львова. Вони проживають у наметах у лісі, і саме там було створено освітній простір для навчання. Цей простір був наданий їм представником Асоціації “Знаки пам’яті” Кшиштофом Гофманом.

  Як повідомили на сторінці Львівської архідієцезії РКЦ, колишній настоятель парафії св. Івана Павла ІІ у Сокільниках отець Гжегож Драус приїжджав до табору з допомогою та катехизацією майже рік. Ромською школою для дітей біженців займається парафіяльна команда педагогів театру «Еммануїл» ім. Кароля Войтили. А тепер вони створили школу «Алав», що означає «Слово» мовою українських ромів. У ній навчатимуться діти і дорослі, що проживають у таборі.

  «Отець Гжегож Драус, його однодумці: Жанна Горай, Тарас Мельник, Анна Собонкевич, адміністрація та педагоги Годовицького ліцею, котрі протягом 2022-2023 року створювали методику ліквідації неписьменності дітей, дорослих ромської національності та пробували впроваджувати цю методику в життя, створили маленьку ромську школу “Алав”», – повідомляють в РКЦ.

  Начальник відділу релігій та національностей Львівської ОВА Василь Дорош розповів ZAXID.NET, що у наметовій школі навчатимуться не тільки діти, але й неписьменні дорослі. Жанна Горай буде з ними займатися, вчити читати, писати.

  Роздільський дитячий будинок-інтернат надав для наметової школи деякі меблі. ЛОВА спільно з благодійним фондом «Регіон Карпат» NEEKA Ukraine займається паспортизацією ромської спільноти.

  9 жовтня львівський архиєпископ РКЦ Мечислав Мокшицький освятив табір і шкільний намет. Як додали у Львівській архидієцезії, архієпископ охрестив двох дітей на прохання їхньої мами. Їм дали імена Авраам та Марія, хрещеним батьком для них став о. Гжегож Драус.

  Нагадаємо, папа Франциск прокоментував війну на Святій Землі.

  Найсвіжіше

  Популярне