Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  Головний католицький єпископ Польщі розкритикував позицію Франциска щодо України

  Голова Конференції єпископату Польщі (KEP) архієпископ Станіслав Ґондецький розкритикував позицію Ватикану стосовно російського вторгнення в Україну.

  Однакове ставлення до агресора і жертви це помилка, — сказав голова польського єпископату в інтерв’ю для німецького католицького тижневика «Die Tagespost», передає Credo.

  «Схоже, це повторення помилки ватиканської так званої Ostpolitik із часів комунізму», — зазначив він. «Якби росія виграла війну, то не відмовилась би від амбіцій повернути собі сферу впливу радянського союзу. Отож незабаром ми б мали наступну війну в Європі», — вказує митрополит Познанський.

  Від часу падіння радянського союзу росія майже безперервно веде якісь війни. «Цього разу вона відмовляє українському народові у праві на існування, що мовою міжнародного права називається злочином геноциду», — сказав архієпископ Станіслав і визнав, що він також не знає, «що має статися, щоб російський дух змінився».

  Голова Конференції єпископату Польщі звернув увагу, що так звана «східна політика» Ватикану є однією з найбільш суперечливих у питанні церковної політики ХХ століття.

  Дехто розглядає її як неминучі спроби Церкви утримати контакти з комуністами та зберегти душпастирську опіку шляхом узгодження прийнятних кандидатур на єпископство. Інші бачать Ostpolitik як невдалу спробу здобути прихильність ідеологічного противника — на жаль, зі шкодою для Церкви, або й навіть як зраду тих, хто чинив спротив на місцях, інколи дорогою ціною.

  Голова KEP нагадав, що у 1960‑ті роки папським посланцям вдалося принаймні домовитися про заповнення кількох вакантних єпископських місць — однак ішлося про кандидатів, затверджених державою, з яких чимало хто працював на служби безпеки комуністичних режимів.

  «Насправді то небагато що змінилося в розпачливій ситуації Церкви. За священниками, богопосвяченими й мирянами надалі шпигували, а в деяких випадках засуджували їх до багаторічних ув’язнень, так званого релігійного перевиховання, а церковна адміністрація була фактично паралізована. Комуністи при владі переважно не дотримувалися своїх обіцянок», — нагадав голова Конференції єпископату Польщі.

  Найсвіжіше

  Популярне