Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ відвідав Халкидонську митрополію Вселенського патріархату

  Під час візиту до Вселенського патріархату митрополит Київський і всієї України Епіфаній на запрошення старця-митрополита Халкидонського Еммануїла відвідав Халкидонську митрополію.

  Митрополит Еммануїл тепло привітав предстоятеля ПЦУ в історичній будівлі давньої Халкидонської митрополії – старшої за честю кафедри Вселенського Патріархату, розташованої в межах сучасної азійської частини м. Стамбул в районі Кадикьой. Традиційно архієреї цієї митрополії, в якій 451 року проходив IV Вселенський собор, посідають першість серед єрархів Вселенського патріархату відразу після предстоятеля, повідомляє пресслужба ПЦУ.

  «Для нас велика честь вітати Ваше Блаженство в Халкидонський митрополії. Нещодавно Ви гостинно приймали мене у Києві, і я радий, що тут, у священному місці, тісно пов’язаному з історією Православ’я, ми можемо продовжити наше спілкування», – зазначив митрополит Еммануїл.

  Митрополит Епіфаній подякував старцю-митрополиту Халкидонському за гостинність і конструктивну співпрацю.

  «Ви добре знайомі з українським церковним питанням. З благословення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія Ви безпосередньо очолювали процес підготовки до Об’єднавчого Собору і його проведення, а також і в подальшому не раз відвідували Україну. Впевнений, що Ваш візит до Києва, зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським, обговорення подальших кроків щодо втілення гуманітарних та миротворчих аспектів української формули миру, про що йшлося під час візиту глави української держави до Вселенського Патріархату в липні цього року – все це дасть добрі плоди», – зазначив митрополит Епіфаній.

  У дружній конструктивній розмові єрархи обговорили питання, які стосуються церковної ситуації в Україні, взаємодію Вселенського патріархату і Православної Церкви України у двосторонньому форматі та в контексті міжхристиянської і міжнародної співпраці.

  В зустрічі також взяли участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків митрополит Білоцерківський Євстратій та генеральний секретар Священного Синоду Вселенського Патріархату архімандрит Григорій.

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній відвідав Генеральне консульство України в Стамбулі. Також предстоятель ПЦУ взяв участь у святкуванні Індикту в храмі на Фанарі.

  Найсвіжіше

  Популярне