Понеділок, 24 Червня, 2024
Бiльше

  Звіт ЮНЕСКО про російські удари по Одесі можуть використати у міжнародних судах

  Місія ЮНЕСКО підготує всеосяжний звіт про шкоду, завдану ракетними ударами Росії всесвітній спадщині в Одесі. Про це із посиланням на Міністерство культури пише “LB.ua”.

  Як зазначила на брифінгу голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, завданням місії було провести комплексну технічну оцінку шкоди, завданої культурним та релігійним цінностям в період з 20 липня по 23 липня. Це включало інвентаризацію та документування обʼєктів, оцінку структурної цілісності та візуальний огляд стійкості будівель для визначення ступеня їх пошкодження.

  Очільниця Бюро ЮНЕСКО також повідомила, що організація мобілізувала термінове фінансування для перших робіт через фонд для надзвичайних ситуацій, який забезпечується різними донорами.

  Великі пам’ятки, зокрема кафедральний собор, також оцифрують.

  Місія підготує всеосяжний звіт для зустрічі країн-учасниць Гаазької конвенції у грудні. Цей звіт може бути використаний як доказ в міжнародних судах.

  “ЮНЕСКО не має мандату для розслідування. Натомість детальне документування ЮНЕСКО може бути застосовне відповідними органами. Були приклади цього в минулому, зокрема у випадку завдання шкоди спадщині в Тімбукту, Малі, в 2013 році. Документація ЮНЕСКО була використана Міжнародним кримінальним судом для розслідування”, − заявила К’яра Децці Бардескі.

  Нагадаємо, До Одеси прибула місія ЮНЕСКО. Фіксуватиме наслідки атак РФ.

  Найсвіжіше

  Популярне