Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  На Львівщині парафіяни судяться із обладміністрацією за храм, після голосування про перехід до ПЦУ

  Новостворена релігійна громада ПЦУ у селі Віднів Львівського району через суд вимагає скасувати право власності на храм для парафії УПЦ (в єдності з МП).

  Інформація про судову справу оприлюднена у Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє Еспресо.

  Господарський суд Львівської області відкрив провадження у справі за позовом Релігійної громади Львівської єпархії Української православної церкви (Православної Церкви України) Парафії Різдва Пресвятої Богородиці у селі Віднів Львівського району Львівської області. Відповідачами у справі є Львівська обласна військова адміністрація, релігійна громада УПЦ (МП), виконавчий комітет Надичівської сільської ради Жовківського району Львівської області та Львівська обласна рада.

  Громада ПЦУ через суд намагається добитись визнання протиправними та скасування рішень і свідоцтва про право власності та зобов’язання повторно розглянути їх заяву. Судове засідання призначене на 15 серпня.

  За даними YouControl, релігійна громада парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с. Віднів Православної Церкви України зареєстрована у листопаді 2022 року.

  Через конфлікт між парафіянами Куликівська селищна рада у квітні опечатала храм “до завершення війни”.

  Судячи з тексту рішення, ідея з опечатання храму належить представнику Жовківського благочиння УПЦ (МП) Григорію Фарату, який залишається прихильником Московського патріархату.

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній вручив мандати військовим капеланам ПЦУ. Також митрополит Онуфрій зустрівся з Віктором Єленським.

  Найсвіжіше

  Популярне