Вівторок, 3 Жовтня, 2023
Бiльше

  Предстоятель Церкви Кіпру вшанував памʼять жертв турецького вторгнення 1974 року

  20 липня у 49 річницю турецького вторгнення на Кіпр Архієпископ Георгій III звершив панахиду у соборі Святого Апостола Варнави в Нікосії. На молебні були присутні президент республіки Нікос Христодулідіс, спікерка парламенту Аніта Дімітріу, політики та держслужбовці. Про це повідомляє сайт Церкви Кіпру.

  Уряд Греції представляв заступник міністра національної оборони Ніколаос Хардаліас.

  “Ми ні на хвилину не забуваємо про болючі наслідки цього насильницького вторгнення. Ми не забуваємо, що через 49 років 37% нашого острова залишаються під окупацією. Афіни та Нікосія спільно працюють над возз’єднанням Кіпру та пошуком сталого і функціонального рішення на основі рішень Ради Безпеки ООН, яке має забезпечити виведення окупаційних військ…”, – передає його промову після панахиди сайт Церкви Кіпру.

  Після панахиди президент Республіки Кіпр та заступник міністра національної оборони Греції поклали вінки до пам’ятника, на якому були приспущені прапори Кіпру та Греції. Також присутні вшанували памʼять загиблих хвилиною мовчання та виконали державний гімн, – повідомляє “Orthodox Times”

  Після церемонії президент республіки, президент парламенту та інші офіційні особи поспілкувалися з родичами загиблих, які перебували в цьому районі.

  Архієпископ Кіпрський Георгій сказав, що «сумні ювілеї також містять послання для нас. Основний меседж сьогоднішнього ювілею полягає в тому, що скільки б років не минуло, ми не забуваємо свою Батьківщину і не приймемо факту насильства».

  «Ми залишимося в нашій країні, і ми, і наступні покоління будемо прагнути її звільнення», – додав він.

  Нагадаємо, Архієпископ Кіпру раніше закликав Росію вивести війська з України.

  Найсвіжіше

  Популярне