Вівторок, 25 Червня, 2024
Бiльше

  У Новомиргороді на Кіровоградщині храм УПЦ (МП) передали для богослужінь ПЦУ

  У Новомиргороді Кіровоградської області Свято-Миколаївський храм, у якому раніше проводила служби Українська Православна Церква (що в єдності з МП), передали для Богослужінь Православній Церкві України. Усе відбулося мирно й без конфліктів.

  Про це повідомляє Суспільне.

  30 парафіян ПЦУ 15 липня зібралися біля храму о 13:45. Вони взяли ключ, залишений священиками УПЦ МП, й зайшли всередину. Там провели перший водоосвятний молебень.

  Настоятель Свято-Миколаївського храму Православної Церкви України Степан Катькало сказав, що майже все церковне майно на місці, за винятком семисвічника. За словами священика, парафія ПЦУ докупить речі, яких бракує для Служби. Також настоятель сказав, що цієї події парафіяни чекали дуже довго.

  “У храмі тепер лунатимуть українські молитви й українські пісні”, – сказав під час акції один з ініціаторів переходу Вадим Батій.

  Представників УПЦ МП на зустрічі не було, вони також відмовилися від коментарів.

  Процес переходу тривав з 11 квітня. До цього парафія ПЦУ проводила Богослужіння в коридорі колишнього будинку культури. 11 квітня 360 парафіян ПЦУ підписали звернення, щоб Свято-Миколаївський храм передали від УПЦ МП до ПЦУ.

  Тоді настоятель храму Сергій Швая говорив Суспільному, що збирались на збори релігійної громади, є протокол – їх рішення одностайне: залишитися в УПЦ МП. Релігійна громада Свято-Миколаївського храму УПЦ МП – це 112 людей.

  Найсвіжіше

  Популярне