Субота, 2 Грудня, 2023
Бiльше

  Єрархи ПЦУ відвідали Генконсульство України в Мілані та зустрілись із єрархом Константинопольського патріархату

  28 червня, у День Конституції України, делегація Православної Церкви України у складі митрополита Переяславського і Вишневського Олександра та архієпископа Чернівецького і Хотинського Германа з візитом ввічливості відвідала Генеральне консульство України в Мілані.

  Єрархів та супроводжуючих осіб гостинно прийняв Генеральний консул Андрій Картиш, повідомляє пресслужба Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.

  Сторони обговорили перспективи становлення і розвитку Української Церкви, відзначили надзвичайне значення дарування автокефалії нашій Церкві в історії української нації. Також обговорили актуальні питання, що стосуються вимушених переселенців з України, які перебувають на території Італії та, зокрема, в Мілані через російську агресію проти України. Представники Церкви подякували за сприяння в оформленні гуманітарної допомоги, яка надсилається православними вірянами Італії до Чернівецько-Хотинської єпархії ПЦУ з початку повномасштабної війни.

  Архієреї привітали пана Консула з державним святом, побажавши рясних Божих благословінь та плідної праці на благо Української держави.

  Дякуючи за щирий прийом, митрополит Олександр на згадку про зустріч подарував Андрію Анатолійовичу образ рівноапостольного князя Володимира, примірник факсимільного видання Мазепинського Євангелія – наукового видання «Книга Чесного Непорочного Євангелія, Світильника, що сяє й освітлює» українською та арабською мовами, та свою книгу «Українська Церква: шлях до автокефалії».

  Днем раніше, 27 червня, перебуваючи з відрядженням в Італії, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр зустрівся з єпископом Котьєу Діонісієм, вікарієм Італійської Митрополії Вселенського Патріархату. У зустрічі, яка відбулася на парафії великомученика Димитрія Фессалонікійського у місті Болонья, також взяв участь архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман.

  У ході спілкування владика Діонісій висловив слова щирої підтримки Українському народові, який переживає тяжкі часи.

  Нагадаємо, екзарх Вселенського патріарха в Україні виступив на конференції у Польщі. Також єпископ Команський відвідав виставку присвячену іконі Богородиці „Остробрамська“.

  Найсвіжіше

  Популярне