Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Від початку війни Росія зруйнувала на Донеччині 78 храмів: більшість із них УПЦ (МП)

  Країна-агресор Росія продовжує дотримуватися у війні проти України тактики випаленої землі. Із початку повномасштабного вторгнення окупанти повністю або частково зруйнували на Донеччині 78 храмів.

  Цікаво, що більшість із них, а саме 46, були УПЦ (МП). Про це в інтервʼю Укрінформу розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

  Він дав завдання вести такий підрахунок після того, як почалися важкі бої за Святогірськ. Російські окупаційні війська тоді обстрілювали Свято-Успенську Святогірську лавру, в якій ховалися сотні мирних жителів. Внаслідок цих атак храм був пошкоджений, загинули монахи.

  “Мене як людину тоді бентежило, що навіть багато хто зі священнослужителів Лаври не міг назвати речі своїми іменами – хто і звідки вів обстріл, а починали щось вигадувати. Бо коли перша ракета прилетіла у Святогірський міст, було зрозуміло, як вона летіла і звідки. А настоятель храму Лаври навіть не зміг у своєму коментарі звернутися до тих, хто це зробив – до Російської Федерації, до військових. І коли згорів дерев’яний храм на підйомі до найвищого скиту, який перебуває на шляху до пам’ятника Артему, я сказав, щоб вівся підрахунок щодо всіх релігійних, культових споруд”, – сказав глава ОВА.

  За словами Кириленка, він знає “багато нюансів” того, як священнослужителі Святогірської лаври поводилися під час російських обстрілів. “Про це точно ще буду казати після нашої перемоги”, – додав він.

  Найсвіжіше

  Популярне