Субота, 30 Вересня, 2023
Бiльше

  Відсутні підтвердження: ГУР проводить перевірку заяви РПЦ щодо передачі полонених українців Угорщині

  Українська розвідка не знайшла підтверджень інформації про нібито передачу Російською православною церквою Угорщині групи українських військовополонених.

  “Ми відстежуємо інформацію, яка стосується українських військовополонених, в тому числі інформацію, яка з’явилася на сайті так званої РПЦ. На сьогодні немає офіційного підтвердження цих даних”, – сказав представник Головного управління розвідки Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов в коментарі РБК-Україна.

  За його словами, українське МЗС в рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими зв’язалися з угорськими колегами – з дипломатами Угорщини в Києві та Москві, з угорським МЗС.

  “І станом на зараз міністерство закордонних справ Угорщини не підтверджує даної інформації. Крім того, наше МЗС зв’язалося з віце-прем’єром Угорщини з питань релігії Жолтом Шем’єном. І в їхньому уряді станом на зараз також не підтверджують інформацію, розміщену на сайті РПЦ”, – зазначив Юсов.

  Представник ГУР сказав, що цю інформацію також не підтверджують міжнародні структури, зокрема Комітет червоного хреста.

  “До того ж крім власне так званої РПЦ, яка діє на території держави-агресора, жодні інші умовно офіційні структури Російської Федерації не оприлюднювали і не підтверджували даних щодо нібито передачі іншій країні наших військовополонених”, – акцентував Юсов.

  Інформація може бути фейковою

  Тобто, за словами представника ГУР, або ця інформація загалом не відповідає дійсності, або мова йшла про ІПСО. Росія хоче відновити репутацію РПЦ в Європі.

  “Чи відбулася така передача насправді – це зараз перевіряється”, – стверджує співрозмовник.

  Своєю чергою він зазначив, що ГУР мало інформацію про спецоперацію, інформаційно-психологічну операцію, яку готували російські спецслужби за участі релігійної організації держави-агресора РПЦ.

  “Її мета полягала у відновленні репутації та піднятті іміджу на території Європейського союзу. На жаль, Російська Федерація продовжує використовувати найбільш чутливі теми, зокрема долі військовополонених не для вирішення гуманітарних питань і виконання міжнародних зобов’язань, а для проведення окремих інформаційно-психологічних операцій“, – підкреслив Юсов.

  Він нагадав, що єдиний орган, який в Україні уповноважений займатися поверненням та обміном наших військовополонених – це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, що відповідає Женевським конвенціям.

  “Формально подібна структура діє і на території РФ. Але жодної активності щодо даної ситуації з їхнього боку не було”, – говорить Юсов.

  У підсумку він додав, що більшість українських захисників та захисниць, що знаходяться сьогодні у російському полоні, вважають себе православними.

  “І ми сподіваємось і наполягаємо на тому, що має бути однаково рівне ставлення до всіх військовополонених, незалежно від їхнього релігійного віросповідання, етнічного чи регіонального походження. Власне, саме такий цивілізований підхід демонструє сьогодні Україна на виконання міжнародного гуманітарного права”, – підсумував представник ГУР.

  Як повідомляв “Духовний Фронт України”, у РПЦ заявили про передачу українських військовополонених Угорщині.

  Таким чином РПЦ хоче повернути втрачену легітимність російської церкви, щодо якої введено широкі міжнародні санкції, а також делегітимізувати сам процесу обміну військовополоненими.

  Росія також укотре планує розіграти так звану “угорську карту” й актуалізувати уявні проблеми нібито “закарпатського сепаратизму”.

  Раніше історик Владислав Гаврилов в інтерв’ю “Духовному Фронту України” розповідав про залученість РПЦ до депортації українців, в тому числі дітей.

  Найсвіжіше

  Популярне