Вівторок, 23 Липня, 2024
Бiльше

  Чернігівська облрада просить президента та уряд заборонити УПЦ (МП)

  Чернігівська обласна рада просить заборонити діяльність в Україні Російської Церкви, її структурних підрозділів та залежних організацій.

  Як передає УНІАН, відповідне звернення до президента, уряду та парламенту депутати Чернігівської ради ухвалили під час чергового сесійного засідання.

  Згідно з документом, агресія РФ проти України з 2014 року ведеться із застосуванням збройних сил держави-агресора, а також засобів пропаганди та численних маніпуляцій.

  “Московська Церква посідає чільне місце серед інструментів агресії як через безпосередню колаборацію – злочинну співпрацю священнослужителів із окупантами – так і поширення наративів ворога, сприяння ворожнечі серед українців, виправдання російської агресії та перешкоджання об’єднанню українських православних”, – наголошується у зверненні. Також згадуються випадки прославляння “русского мира” та російської зброї священиками.

  Як прокоментувала ініціаторка звернення, депутатка Чернігівської облради Юлія Заїка, навіть міжнародні документи дозволяють обмежувати діяльність релігійних організацій у випадках загрози національній безпеці країни.

  “І сьогодні ми маємо саме такий випадок. Заборона Московського Патріархату – це не питання віри, це питання поширення колаборації, маніпуляції ворогом і зради. Ми маємо пояснити громадам, вірянам, що ніхто не забирає віру та Церкву. Ми працюємо на захисті інтересів і безпеки України”, – підкреслила вона.

  Найсвіжіше

  Популярне