Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  У Чернівцях релігійну громаду УПЦ (МП) просять покинути будівлю церкви. У громаді кажуть, звернень не отримували

  У Чернівцях релігійну організацію УПЦ (МП) просять покинути приміщення церкви на території Центральної лікарні. Релігійна громада орендувала будівлю вісім років. У квітні міська рада своїм рішенням розірвала договір оренди будівлі з УПЦ (МП).

  У релігійної організації договір оренди припинився під час повномасштабного вторгнення. Згідно з постановою Кабміну, договір автоматично продовжується на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати його завершення, передає “Суспільне”.

  “Саме тому депутати прийняли рішення окремо про розірвання договору оренди. Для виконання цього рішення управління комунальної власності 17 травня направило лист орендарю про те, що ми пропонуємо їм добровільно здати це приміщення і скласти акт прийому-передачі”, — каже начальник управління комунальної власності Чернівецької міської ради Вадим Руссу.

  За його словами, термін розгляду цього листа не вийшов — релігійна громада має місяць на відповідь. Підписання акту прийому-передачі приміщення — обов’язковий етап у розірванні договору після закінчення його терміну.

  “Чекаємо поки на добровільне виконання рішення. Орендар має передати це приміщення в будь-якому випадку, те обладнання, засоби, що там були, у належному чи неналежному стані. Для того і складається цей акт. Якщо це не буде зроблено в добровільному порядку, тоді вже наше юридичне управління буде цим займатися у судовому порядку. Спочатку буде позивне провадження, потім виконавче провадження”, — каже Руссу.

  За словами Руссу, створять комісію з обох сторін для прийому акту-передачі.

  “Якщо там є щось від’ємне, вони можуть забирати. Якщо не від’ємне, у зв’язку з тим, що приміщення взяте без аукціону, то вони не мають права на відшкодування”, — каже Руссу.

  Релігійна громада продовжує правити служби й не планують покидати будівлю. За словами настоятеля храму Георгія Аронця, планують в межах закону відстоювати право перебувати у церкві.

  “Поки ми нічого не отримали, можливо, прийде час — ми отримаємо. Не знаємо, що це за лист і яка його складова. Будемо йти тільки правовим шляхом, будемо просити у бога допомоги. Слуги народу краще зробили б якісь комісії, якісь круглі столи для спілкування, щоб дійти якоїсь єдності, щоб навпаки народ не розколювався”, — каже настоятель храму святого великомученика Пантелеймона Георгій Аронець.

  Аронець каже, зберігає кошторис та квитанції того, що разом з прихожанами вкладали у цей храм та його будівництво з 2007 року.

  “Ми почали служити з 2011 року. До того ми служили у молебні. Ми приходили сюди, відвідували. Ця ідея взагалі у нас зародилася з того, що ми прийшли відвідувати хворих людей, допомогти одужати, отримати впевненість в собі. Ми повинні йти до певного діалогу. Не конфронтації, не сварок, а діалогу. Ми є цивілізована держава, а тим більше що ми є Буковина, яка має багаторічну історію міжконфесійного діалогу”, — каже Аронець.

  Найсвіжіше

  Популярне