Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  У київському костелі відкриється виставка ікон на бронеплитах

  У четвер, 1 червня, у київському костелі св. Миколая відбудеться відкриття виставки ікон «Духовна звитяга», написаних на бронеплитах в рамках проєкту ArtArmor.

  Це духовний напрям проєкту ArtArmor, змістом якого є перетворення бронеплит на ікони – Паноплоїра (Πανοπλοηρά). Цей грецький термін означає прикрашання захисного спорядження зображеннями або іконами. Одну з таких ікон президент України Володимир Зеленський нещодавно подарував Папі Римському Франциску під час свого візиту у Ватикані, повідомляє сайт Римо-католицької Церкви в Україні.

  Ікони «Святий князь Володимир Великий», «Святий Апостол Андрій Первозванний», «Архангел Михаїл» вже побували у Михайлівському Золотоверхому монастирі – дуже важливому та символічному місці, оскільки саме тут починалася боротьба за вільну, демократичну та незалежну Україну, коли у святині знайшли прихисток Герої Революції Гідності.

  Тепер ці ікони будуть виставлені в костелі св. Миколая, що також дуже символічно, адже після початку повномасштабного вторгнення рф до України у 2022 році цей храм став волонтерським хабом для лівобережної частини Київщини та пристановищем для людей, яким потрібна була допомога.

  За час повномасштабного вторгнення з костелу св. Миколая було відправлено понад 350 тонн гуманітарної допомоги у постраждалі міста України. Священники, віряни, волонтери тут у будь-який час готові підтримати людей, які приходять до них за допомогою, чи то матеріальною, чи духовною. Також, напередодні Дня Києва, в костелі св. Миколая відбувся тренінг надання першої домедичної допомоги для всіх бажаючих. Ці навички є насправді життєво необіхдиними в умовах війни, в якій перебуваємо.

  З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, 1 червня 2023 року, о 18:00 у храмі св. Миколая відбудеться молитва з дітьми і за дітей, зокрема загиблих, вивезених та постраждалих внаслідок агресії рф.

  Крім цього, 1 червня 2023 року, о 17:00, у храмі пройде прес-конференція, під час якої душпастирі представлять «План основних напрямів духовно-соціальної, культурно-освітньої та виховної діяльності костелу святого Миколая з розвитку римсько-католицької громади в м. Києві на 2023-2030 роки».

  1 червня 2023 року минає рівно рік, як відповідно до меморандуму, підписаного Міністерством культури та інформаційної політики України та римсько-католицькою парафією св. Миколая, костел мали передати парафії з усіма необхідними документами, однак це досі не відбулося.

  Найсвіжіше

  Популярне