Субота, 9 Грудня, 2023
Бiльше

  Третьяковська галерея відмовилася передати “Трійцю” Рубльова РПЦ

  Ікона “Трійця” Андрєя Рубльова не підлягає видачі за межі Третьяковської галереї на свято Трійці 4 червня через складний та нестабільний стан. Такого висновку дійшли учасники засідання у Третьяковській галереї у Москві. Вони обговорювали можливість передачі ікони Російській православній церкві.

  З розпорядженням передати “Трійцю” з Третьяковської галереї до Троїцького собору Свято-Троїцької Сергієвої лаври 15 травня виступив президент Росії Владімір Путін, передає Радіо Свобода.

  У липні 2022 року Третьяковська галерея передавала ікону РПЦ на кілька днів, на святкування 600-річчя набуття мощей святого Сергія Радонезького.

  Тоді проти різко виступала музейна спільнота, співробітники галереї, дослідники та реставратори побоювалися, що переміщення та зміна умов зберігання ікони зашкодять їй. Стверджувалося, що після повернення роботи на ній було виявлено 61 пошкодження.

  Сьогоднішній стан ікони фахівці оцінюють як складний та нестабільний, пише видання “Фонтанка”, що ознайомилося з протоколом засідання реставраційної ради Третьяківської галереї за участю представників РПЦ.

  Представник Московського патріархату з церковного мистецтва протоєрей Лєонід Калінін у розмові з “Інтерфаксом” зазначив, що РПЦ із розумінням ставиться до висновків фахівців.

  Священник припустив, що, якщо патріарх Кіріл визнає за потрібне, то 4 червня у храмі Христа Спасителя буде на якийсь час виставлений один із чудотворних списків рублівської “Трійці”. Сама ікона, за словами протоєрея, буде передана до Троїцького собору лаври, коли для неї буде підготовлено спеціальний кіот.

  Андрєй Рубльов створив “Трійцю” у XV столітті. Ікона вважається найзнаменитішим його твором. До 1929 року ікона знаходилася у Троїцькому соборі Свято-Троїцької Сергієвої лаври, а потім вступила до зібрання Третьяковської галереї.

  Найсвіжіше

  Популярне