Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Називав ПЦУ «церквою антихриста»: СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ (МП) на Буковині

  Служба безпеки та Національна поліція викрили настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської Єпархії УПЦ (МП) на розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

  Під час літургій він зневажливо висловлювався щодо Православної Церкви України, називаючи її «церквою антихриста» і «сатанинською», повідомили в СБУ.

  Тим самим він ображав релігійні почуття вірян і провокував загострення внутрішньої обстановки в регіоні, повідомили правоохоронці.

  Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинної діяльності клірика.

  За матеріалами Служби безпеки, фігуранту повідомлено про підозру за ч.1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

  Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

  Нагадаємо, у ЗМІ писали про подвійну гра митрополита Лонгіна. Раніше митрополит УПЦ МП Лонгін ігноруючи звірства окупантів, просив «шукати провину в себе».

  4 грудня єрарх УПЦ (в єдності з Московським патріархатом), митрополит в Банченах Лонгін (Жар) закликав вірян не звертати уваги на дії влади і СБУ, а просто “молитися, любити своїх ближніх і служити Господу”. Єрарх чомусь вважає, що знешкодження колаборантів в рясах це – боротьба із Церквою. Він зробив провокативну заяву про те, що Українська держава почала війну проти власного народу: «Наша держава розпочала війну проти Бога, Церкви Божої та проти українського народу», – зазначив митрополит Лонгін (Михайло Жар).

  Найсвіжіше

  Популярне