Вівторок, 16 Квітня, 2024
Бiльше

  СБУ повідомила, що Черкаський митрополит УПЦ (МП) постане перед судом

  Перед судом постане митрополит УПЦ (МП) Феодосій (Снігірьов), якому СБУ повідомила про підозру за виправдовування російської агресії.

  Як повідомляють в СБУ, слідчими органів держбезпеки зібрано вичерпну доказову базу, митрополиту УПЦ (МП) інкримінують  виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

  У СБУ нагадали, що саме за вказівки керівника єпархії з 2020 року було «модернізовано» відомчий сайт. Його створили за шаблоном РПЦ, з використанням російського програмного забезпечення.

  Здійснюючи постійне адміністрування через підпорядкованого представника єпархії, митрополит наповнював сторінки деструктивним контентом з прокремлівських інтернет-ресурсів, де відкрито виправдовують збройну агресію рф та воєнні злочини російських військових.

  Сайт мав відкритий доступ для користувачів, а також можливість переходити за посиланнями на пропагандистські російські сторінки РПЦ.

  За даними розслідування, клірик також у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян, в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.

  На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки з початку цього року повідомили митрополиту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч.1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

  Наразі до суду направлено обвинувальний акт.

  Раніше повідомлялось, що суд в Черкасах відправив під цілодобовий домашній арешт на 60 днів керуючого Черкаською єпархією УПЦ (МП) митрополита Феодосія (Снігірьова), якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та глорифікації агресора.

  Найсвіжіше

  Популярне