Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Верховна Рада офіційно визнала політичний режим у Росії – рашизмом

  Верховна рада підтримала проект постанови, згідно з якою політичний режим у Росії офіційно визнається рашизмом.

  Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на нардепа Олексія Гончаренка в Telegram.

  За його словами, під час сьогоднішнього засідання ВР відповідну ініціативу підтримав 281 народний депутат.

  Рада визнала політичний режим у Росії рашизмом
  Фото: результати голосування у Раді (t.me/oleksiihoncharenko)

  Автори проекту постанови пропонували назвати російський режим рашизмом, оскільки в РФ формувалася неоімперська, тоталітарна диктатури, які наслідують найгірші практики минулого і втілюють ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії російського фашизму (рашизму).

  Також ініціатива передбачає заклик до ООН, Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав підтримати засудження ідеології, політики та практики рашизму.

  Що таке «рашизм»?

  Таким терміном часто називають політичний режим, притаманний росії кінця 20-го та початку 21-го століть. У своїй назві він поєднує два слова — «росія» та «фашизм». Також використовують термін «російський фашизм».

  Американський історик та професор Єльського університету Тімоті Снайдер у травні 2022 року заявляв, що росія відповідає більшості критеріїв, які притаманні фашизму. Серед них — культ особистості єдиного лідера, культ мертвих у формі культу перемоги у Другій світовій війні, а також міф про золотий вік імперського минулого, який треба відновити силою.

  Снайдер пояснює, що хоча офіційно російський режим виступає проти фашизму, насправді цей «антифашизм» просто став правом російського лідера визначати національних ворогів. За словами історика, фашисти, які називають фашистами інших людей, — «це фашизм, доведений до алогічності, культ абсурду. Це кінцева точка, в якій мова ненависті робить біле чорним, а пропаганда заснована лише на завзятості».

  «Джейсон Стенлі, американський філософ, називає це “підривною пропагандою”. Я назвав це “шизофашизмом”. В українців найелегантніше формулювання. Вони називають це “рашизмом”», — писав Снайдер.

  Президент Володимир Зеленський теж називав дії росії «рашизмом». У квітні 2022 року він казав, що цей термін буде характеризувати росію в історичних книжках.

  «Це нацизм — те, що вони робили: вбивства, катування, насильство над маленькими дітьми, зґвалтування… Усе, що відбувалося, це навіть не прояв — це і є нацизм. Історично їхня держава буде мати у книжках та історії таке слово, яке ніхто не вигадував і яке всі повторюють і в Україні, і в Європі — рашизм», — зазначав президент.

  Крім того, у травні 2022 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав журналістів і медіаорганізації застосовувати слово «рашизм», а також підтримав його визнання на національному та міжнародному рівнях.

  Найсвіжіше

  Популярне