Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  Зеленський підтримує створення Пантеону Героїв України на Аскольдовій Могилі

  Президент Володимир Зеленський підтримав петицію щодо створення Національного Пантеону Героїв України в парку “Аскольдова могила” в Києві. Авторкою петиції стала Аліна Михайлова –  військова ЗСУ, керівниця медичної служби «УЛЬФ» і дівчина загиблого Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі»).

  Вона запропонувала, щоб у пантеоні відбувалися почесні поховання та встановлювалися пам’ятні об’єкти. Військова також запропонувала перепоховати на Аскольдовій могилі Степана Бандеру, Євгена Коновальця, Симона Петлюру та інших видатних українських діячів, передає Новинарня.

  “Вже ведеться робота відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади під керівництвом Кабінету Міністрів України. Так, зокрема, утворено Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів зі створення меморіалу українських героїв та затверджено його персональний склад. На сьогодні Міністерством культури та інформаційної політики України спільно з Українським інститутом національної пам’яті за участю інших зацікавлених органів виконавчої влади опрацьовується проект концепції Меморіалу українських героїв, – сказано у повідомленні.

  Зеленський відповів, що вважає пропозиції в петиції «актуальними у контексті збереження історичної пам’яті народу». Він зазначив, що центральні та місцеві органи виконавчої влади вже працюють над створенням меморіального комплексу.

  Петицію Аліни Михайлової Зеленський направив до прем’єр-міністра. Він просить Шмигаля доручити центральним органам виконавчої влади разом із Київської міською військовою адміністрацією опрацювати пропозиції з петиції та поінформувати авторку про результати.

  Михайлова також опублікувала відповідь Мінкульту на її звернення про пантеон. Там зазначили, що для вшанування пам’яті українських захисників створюють Національне військове меморіальне кладовище у Биківні.

  Крім того, у Мінкульті відповіли, що Аскольдова могила — це буферна зона Києво-Печерської лаври, що є об’єктом всесвітньої спадщини. Тому там заборонено проводити нові будівництва.

  Не підтримали в міністерстві й ідею того, що пантеон має вшановувати видатних українських діячів, бо меморіальний комплекс має бути «місцем пам’яті, що возвеличує не конкретні особистості, а людські чесноти: свободу, гідність, жертовність».

  Нагадаємо, у березні петиція про облаштування на Аскольдовій горі Пантеону Героїв набрала 25 тисяч підписів.

  Найсвіжіше

  Популярне