Неділя, 22 Грудня, 2024
Бiльше

    Архієрей УПЦ (МП) провів богослужіння в Хмельницькому соборі, який раніше перейшов до ПЦУ

    Попри те, що у Хмельницькому 5 квітня понад 1000 парафіян Різдва Пресвятої Богородиці проголосувало за перехід з УПЦ (в єдності з мп) до ПЦУ в храмі досі служать представники УПЦ (МП).

    Після переходу до ПЦУ, до храму зайшла ревізійна комісія. Згодом двері церкви мали опечатати.. Однак, 7 квітня, у день Благовіщення Пресвятої Богородиці архієрей УПЦ (в єдності з МП), фігурант бази “Миротворця” Віктор (Коцаба) провів богослужіння у цьому храмі.

    Про це йдеться на сторінці єпархії УПЦ (МП) в Хмельницьку. Зазначається, що представники УПЦ (МП) «піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі» і «щоб Господь умудрив владу» України.

    Що було раніше?

    Коцабу на Хмельниччину призначив Синод УПЦ (МП). Колишнього архієрея УПЦ (МП) Антонія (Фіалко) звільнили на спокій, як тільки він заявив про можливий перехід до ПЦУ. “Думали залишитися в ПЦУ, попросити, щоб якось з ними. Я то готовий, я сам перейду, заберу свої речі, але ж вони (священники МП. – Ред.) мовчать, вони потікали, я їх шукаю, давайте з вами вирішимо. Я один залишився, заручник”, – говорив митрополит УПЦ (МП) Антоній.

    Нагадаємо, 5квітня голова лічильної комісії Віталій Присяжнюк повідомив про перехід громади Різдва Пресвятої Богородиці, що у Хмельницькому, з УПЦ (що в єдності з МП) до ПЦУ. Також 3 квітня в соборі УПЦ (МП) Хмельницьку знайшли антиукраїнську літературу.

    4 квітня відбулась позачергова сесія Хмельницької міської ради на якій депутати відібрали право на землю в храмів УПЦ (МП).

    2 квітня Хмельницька обласна рада на позачерговій сесії, скликаній у зв’язку із побиттям військового священниками у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ (МП) заборонила діяльність цієї релігійної організації.

    Чим відомий архієрей УПЦ (МП) Віктор (Коцаба)?

    Раніше Віктор (Коцаба) говорив, що УПЦ (МП) не несе відповідальності за проросійські співи в Лаврі. Він також називав «гоніннями» протидію колаборантам в рясах і жалівся на українську владу в різні міжнародні суди.

    Коцаба також є противником єднання Церков і заявляв, що ПЦУ нібито «б’є віруючих», а тому діалог про об’єднання неможливий. Він навіть називав “ударом в спину Сербії” зцілення церковного розколу в Північній Македонії.

    Крім цього цей архієрей УПЦ (МП) маніпулюючи вірою в Бога, говорив, що сам Бог нібито кличе захищати Московський патріархат в Україні. «Господь закликає нас сьогодні підняти свій голос на захист Матері Церкви, бути не безмовними свідками наруги над нею, а бути Її охоронцями. Миряни – це люди, яким небайдужа доля Церкви», – грозився Коцаба.

    Єромонах Микита із монастиря Пантократор, що на Афоні відповідав на закиди єпископа УПЦ (МП) Коцаби, який звинувачував Вселенського патріарха в небажанні діалогу і навіть «розколі».

    Фото: УПЦ МП

    Найсвіжіше

    Популярне