Четвер, 29 Лютого, 2024
Бiльше

  УПЦ (МП) повернула заповіднику мощі чернігівських святителів

  Мощі чернігівських святителів, які напередодні забрали з собою із заповідника “Чернігів стародавній” священники УПЦ (МП), знову повернені заповіднику.

  У суботу, 1 квітня, пізно увечері, мощі чернігівських архієпископів Феодосія Углицького та Філарета Гумілевського, преп. Лаврентія, завдяки сприянню міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, адвокатів юридичної компанії «Міллер», повернуті до Троїцького собору Чернігова, повідомляє заповідник “Чернігів стародавній”.

  24 березня керівництву заповідника стало відомо про переміщення Чернігівською єпархією Української православної церкви мощей святителів Феодосія Углицького та Філарета Гумілевського, преп. Лаврентія із Троїцького собору до храму «Всіх святих Чернігівських» м. Чернігова. Адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» надіслала звернення керуючому Чернігівською єпархією УПЦ митрополиту Чернігівському і Новгород-Сіверському Амвросію (А. Я. Полікопі), настоятелю релігійної громади Свято-Троїцької парафії м. Чернігова УПЦ І. М. Пидану про те, що мощі святителя Феодосія Углицького перебувають на постійному обліку зберігання у заповіднику і є невід’ємною частиною державного Музейного фонду України. Відтак, про наміри будь-якого переміщення мощей Феодосія Углицького необхідно повідомляти та погоджувати із заповідником.

  “Мощі преп. Лаврентія та святителя Філарета Гумілевського не перебувають на постійному музейному обліку в заповіднику, проте вони є святинями усієї православної спільноти України і не є власністю однієї Української православної церкви. Преп. Лаврентій та святитель Філарет Гумілевський були поховані у архієпископському склепі Троїцького собору. Їхні персоналії та діяльність є невід’ємною частиною історії пам’ятки архітектури національного значення, тому мощі мають перебувати саме у Троїцькому соборі м. Чернігова – усипальні чернігівських архієпископів ХVIII–XIX ст”, – йдеться в повідомленні.

  Адміністрація заповідника також звернулася з листом до начальника Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса з проханням сприяння у поверненні мощей святителя Феодосія Углицького, преп. Лаврентія та святителя Філарета Гумілевського Українською православною церквою до Троїцького собору, із заявами до начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області В. Нідзельського та до начальника Служби безпеки України в Чернігівській області О. Ляха щодо застосування до зазначених неправомірних дій, необхідних заходів реагування згідно з чинним законодавством України.

  Інцидент неправомірного перенесення мощей святителів з Троїцького собору набув усеукраїнського розголосу. Завдяки вчасному реагуванню вони повернуті до пам’ятки архітектури, яка входить до цілісного майнового комплексу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

  Найсвіжіше

  Популярне