Вівторок, 25 Червня, 2024
Бiльше

  У Чорногорії на виборах президента перемагає кандидат, якого підтримала Сербська Церква

  Кандидат від просербсько-проросійських сил Яков Мілатович, згідно з попередніми результатами, переміг чинного президента Міла Джукановича й очолюватиме Чорногорію впродовж наступних п’яти років.

  За Мілатовича проголосували приблизно 60 відсотків з-поміж 542 тисяч виборців. Явка становила 70 відсотків, повідомляє Радіо Свобода.

  Мілатович виступав під гаслом «Європа зараз». Однак, його підтримували просербсько-проросійські партії та Сербська православна церква, ті сили які упродовж минулих років намагалися дестабілізувати Чорногорію, розширити її звʼязки з Белградом й Москвою й таким чином сповільнити її вступ до Європейського союзу.

  Джуканович від початку дев’яностих років постійно обіймав посаду глави держави або очільника уряду. Він відіграв головну роль у політичному процесі, котрий призвів до незалежності малої балканської держави та її вступу до НАТО.

  Наступною великою перевіркою політичних настроїв громадян Чорногорії стануть надзвичайні парламентські вибори, які призначені на 11 червня.

  Найсвіжіше

  Популярне