Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  У селі на Хмельниччині віряни ПЦУ моляться у дворі храму

  Від лютого 2023 року віряни села Слобідка Деражнянської громади Хмельниччини не можуть потрапити до своєї церкви. Ключі від храму не віддає священнослужитель Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом), бо громада вирішила перейти до Православної Церкви України.

  Про це розповів староста села Олександр Щесняк, повідомляє видання «Є».

  «У лютому цього року відбулися збори релігійної громади, на яких селяни майже одноголосно прийняли рішення про перехід до православної церкви України, – розповів Олександр Йосипович. – Відтоді відбулося вже декілька богослужінь, які провів новий священник ПЦУ. Утім, до церкви люди потрапити не можуть, бо попередній отець не віддає ключі».

  За словами старости, аби не провокувати проблеми, віряни вирішили дочекатися, поки оформлять всі необхідні, передбачені законом, документи. Їх вже почали виготовляти. І ламати міцні, добротні двері храму – не є цивілізованим вирішенням питання.

  «Нині багато людей приходять на богослужіння під стіни місцевого храму, – каже Олександр Йосипович. – До мене, як старости, люди не зверталися по допомогу з розв’язанням проблеми. Але, якщо буде потрібно, коли вони матимуть всі необхідні документи, я також долучуся, можливо, залучимо й дільничного, інших уповноважених для того, щоб перехід громади до ПЦУ та доступ до нашої церкви був з дотриманням закону».

  Найсвіжіше

  Популярне