П’ятниця, 14 Червня, 2024
Бiльше

  У Житомирі перенесли суд щодо маєтку Терещенків

  27 лютого мало відбутися чергове судове засідання з розгляду питання, кому має належати палац Терещенків у Червоному – УПЦ (що в єдності з МП) чи державі.

  Під час засідання суддя прийняла рішення відкласти розгляд справи, пише Суспільне.

  Суддя господарського суду Житомирської області Оксана Прядко озвучила причини, через які судове засідання відклали. “Враховуючи надані представниками сторін пояснення, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи в підготовчому провадженні. У тому числі, клопотання прокуратури по поновленню строку для подання доказів. Крім того, суд зобов’язує Житомирську єпархію Української православної церкви надіслати копію пояснення на адресу інших учасників і надати належні докази на наступне судове засідання”, – оголосила суддя.

  У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків
  Оксана Прядко. Житомир, 27 лютого 2023 року. Фото: Суспільне Житомир
  У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків
  Голова ради Фундації спадщини Терещенків Олена Терещенко у коментарі Суспільному сказала, що представники УПЦ (МП), які безоплатно користуються маєтком із 2000-го року, затягують розгляд цієї справи.

  “Зараз знов, ви бачили, суддя зачитує, що якісь заперечення були відправлені без підтвердження надіслання копій іншим учасникам справи. То зрозуміло, що вони зобов’язані це зробити, і вони спеціально не надіслали цих копій іншим учасникам справи. І зараз бачите, що вони кажуть, що у всьому винна прокуратура. Що вони не згодні з клопотанням прокуратури і т.д. А те, що вони минулого разу теж просили знов таки ж відкласти засідання, тому що вони не підготували якихось матеріалів, хоча справа пішла по другому колу розглядатися, то їм часу не вистачило ці матеріали підготувати. Звісно, що ні. Звісно, що це свідомо заплановані заходи з боку Московського патріархату на затягування цієї справи. Ми вважаємо, що ця позиція є абсолютно неприйнятною, і справа має бути розглянута. І, звісно, простежується відповідна схема протиправного відчуження приватного майна. При чому це не просто державне майно, це перлина України. Це абсолютно унікальний палац, аналогів якому немає у світі”, – каже Олена Терещенко.

  У Житомирі перенесли суд по маєтку Терещенків
  Олена Терещенко
  Представниця єпархії УПЦ Марина Шолодько відмовила журналістам у коментарі.

  Судове засідання у справі про володіння палацом Грохольських-Терещенків перенесли на 27 березня.

  Найсвіжіше

  Популярне