Понеділок, 20 Травня, 2024
Бiльше

  У Жовкві реставрують пам’ятку світової спадщини ЮНЕСКО

  У дерев’яній церкві Пресвятої Трійці, яку спорудили 1720 році у Жовкві, завершили зовнішні реставраційні роботи. Храм є у списку Культурної спадщини ЮНЕСКО.

  Про це  розповів завідувач відділу Львівської національної галереї мистецтв Євген Янушевич.

  Церкву почали відновлювати чотири роки тому, але через брак фінансування роботи призупинили на два роки. А наприкінці минулого року на відновлення церкви виділили 10 з половиною мільйонів гривень з держбюджету. За ці гроші завершили зовнішні роботи з реставрації церкви. У храмі повністю замінили дерев’яну покрівлю.

  “Основним елементом в цій нашій церкві Святої Трійці дерев’яний дах, він покритий гонтом. Карпатські майстри вміють його виготовляти. А пізніше він вже тут проварювався в розчині оліфи і масла — кип’ятився гонт. Щоб він увібрав цей розчин для того, щоб він довше зберігався на даху”, — каже завідувач відділу Львівської національної галереї мистецтв Євген Янушевич.

  Відновленням церкви займається Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького. Цей храм передали Галереї два роки тому.

  “З огляду на вік, з огляду на те, що вона дерев’яна відбувається природне знищення матеріалу. Вона була частково розібрана, підготовлена до реставрації. Іконостас перебуває в реставрації. На кінець минулого року, року тяжкого, року війни, все таки Міністерство культури України знайшло гроші для того, щоб завершити принаймні на якомусь етапі реставрацію цієї пам’ятки”, – каже генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв.

  Завершити реставрацію дерев’яної церкви планують у 2023 році. Після цього церкву відкриють для відвідувачів, а також там відновлять Богослужіння.

  Найсвіжіше

  Популярне