Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  На Львівщині відкрили «пункт незламності» у синагозі

  На Львівщині відкрили «пункт незламності» у Дрогобицькій хоральній синагозі, в одній із найбільших у Галичині.

  Відкриття «пункту незламності» у синагозі відбулося 14 лютого. Ініціатором ідеї стала Дрогобицька районна військова адміністрація, передає «Громадське».

  Начальник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк зазначив, що це стало знаковою ініціативою для міста, адже «показує єдність двох народів — українського та єврейського — в час російської агресії».

  «У часи Другої світової війни українці допомагали євреям, рятуючи їх від рук нацистів. Сьогодні ж синагога відчиняє свої двері для українців, котрі потребують підтримки та потерпають від агресії російських окупантів в Україні», — сказав він.

  За його словами, завдяки цій ініціативі жителі Дрогобича та околиць також зможуть більше дізнатися про історію міста й регіону загалом: «Це також і про краще розуміння історії та культури наших сусідів — представників єврейської громади міста, котрі віддавна проживають з нами».

  У дрогобицькій «синагозі незламності» усі охочі можуть зігрітись, випити гарячого чаю, пригоститися смаколиками, зарядити свої гаджети.

  До облаштування «пункту незламності» долучився також благодійний фонд «Спадщина майбутнього» та голова юдейської громади України Павло Фельдблюм. Спільно з Дрогобицькою РВА для хоральної синагоги передали генератор і все необхідне для повноцінної роботи «пункту незламності». Місцева юдейська громада подбала про те, аби місце відповідало всім вимогам.

  Виконувач обов’язків голови єврейської громади Дрогобича Леонід Ґольберґ зазначив: «Сьогодні ми всі об’єднані спільною ідеєю — перемогти імперію зла й терористичний режим рф».

  Найсвіжіше

  Популярне