П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  Поліція Швеції не дала дозволу на чергове спалення Корану

  Шведські правоохоронці не дали дозволу на нову акцію спалення Корану перед посольством Туреччини, на проведення якої надійшов запит до поліції Стокгольма.

  “Рішення про відмову цього разу приймається на підставі зміни картини загрози. Акція вважається такою, що може завдати серйозної шкоди національній безпеці”, – цитує шведське видання SVT слова речника поліції Стокгольма Ола Остерлінга, передає Укрінформ.

  Уточнюється, що заявник хотів провести акцію опівдні у четвер.

  Видання також зазначає, що у вівторок колишній міністр закордонних справ Карл Більдт розкритикував поліцію Стокгольма і заявив, що вона не повинна була давати дозвіл попереднього разу з огляду на інтереси безпеки Швеції.

  У поліції з такою критичною оцінкою не згодні. “Ми вважаємо, що зробили правильно, коли дали дозвіл Палудану, і ми вчинили вірно сьогодні. Ми повинні були враховувати ситуацію в обох випадках, а вона змінилася”, – пояснив Остерлінг.

  У поліції додали, що цього разу по дозвіл звертався не Расмус Палудан, а “приватна особа, яка представляє культурну асоціацію”.

  Раніше Туреччина почала розслідування у звʼязку з тим, що лідер данської партії Stram Kurs Расмус Палудан спалив Коран перед посольством Туреччини у Стокгольмі 21 січня та біля мечеті у Копенгагені – 27-го. Окрім того, 24 січня лідер антиісламської організації Pegida Едвін Вагенсвельд розірвав Коран перед Палатою представників у Гаазі.

  Туреччина зажадала від Швеції дотримання домовленостей Тристороннього меморандуму щодо вступу країн у НАТО, зокрема стосовно боротьби з тероризмом та закликала до розслідування. У результаті діалог Швеції з Туреччиною щодо вступу в НАТО призупинився.

  Найсвіжіше

  Популярне