Субота, 13 Квітня, 2024
Бiльше

  Український католицький університет відкрив осередок у Польщі

  Український католицький університет відкрив осередок у Польщі – Фундацію УКУ у Вроцлаві. У суботу, 4 лютого, відбулася урочиста інавгурація. Мета фундації – служити українцям, котрі проживають в Польщі, підтримувати розвиток співпраці між обома країнами.

  «Збирайтесь разом, працюйте разом. Думайте не лише про себе. В спільноті ви знайдете можливості побудувати нові середовища і зростати», — владика Борис Ґудзяк, президент Українського католицького університету.

  Засновниками Фундації УКУ в Польщі стали ректор Українського католицького університету отець Богдан Прах, єпископ-ординарій Вроцлавсько-Кошалінської єпархії Греко-Католицької Церкви в Польщі владика Володимир Ющак (Włodzimierz Juszczak) та колишній мер міста Вроцлава з 2002 по 2018 рік Рафал Дуткевич (Rafał Dutkiewicz).

  «Хочу подякувати, що попри складнощі, університет відкрив тут філію. Її створення є дуже важливим сьогодні», — сказав Рафал Дуткевич під час урочистого відкриття Фундації УКУ у Вроцлаві.

  Отець-ректор Богдан Прах висловив вдячність за підтримку польському народові: «Хочу подякувати усім, хто разом з нами сьогодні допомагає розбудовувати нашу спільноту. Пам’ятаємо ту євангельську подію, коли Свята родина шукала прихисток та можливість відпочити, аби народити Сина. Сьогодні не одна українська родина шукає прихистку в Польщі і я дякую кожній польській родині, яка допомогла його знайти».

  Роксоляна Вороновська, яка очолила новостворену Фундацію, зазначила: «Наша мета творити відкриту спільноту у Польщі, де можна обгововоювати виклики, які постають перед Україною та Європою, шукати рішення, зустрічатися з інтелектуалами, українськими письменниками, митцями. Дякуємо польському народові за велику підтримку українців у цій війні».

  Відповідаючи на виклики війни, Фундація УКУ у Польщі має служити не лише українській громаді, а й побудові взаємин між нашими народами.

  Найсвіжіше

  Популярне