Вівторок, 23 Квітня, 2024
Бiльше

  «Фатальна ситуація, що заслуговує засудження» – МЗС Польщі відреагувало на привітання кірілу від Савви

  Привітання глави Польської автокефальної православної церкви (ПАПЦ) митрополита Варшавського і всієї Польщі Сави на адресу глави рпц кіріла “є фатальним і вимагає засудження”.

  Про це в інтерв’ю радіо RMF заявив заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський, передає Укрінформ.

  “Це абсолютно фатальна ситуація, яка заслуговує на максимальне засудження”,- підкреслив польський дипломат.

  За його словами, зараз вимагають засудження усі ті, хто сьогодні стає на боці путіна, попри те, чи хтось є світською чи духовною особою, православним, католиком чи атеїстом.

  “Сьогодні це питання морального вибору: якщо хтось підтримує путіна, то він ставить себе за дужки будь-якої релігії, адже гідність і право на життя там (Україні – ред.) порушується тими, хто нібито є захисником віри і православ’я”,- наголосив Яблонський.

  Він зауважив, що ця ситуація ставить у неприємну ситуацію польських православних вірян, які прекрасно знають, якою є причина російської агресії в Україні.

  “Це зовсім не боротьба за захист віри, як це намагається представити російська церква, а імперська агресія”,- наголосив Яблонський.

  Польський дипломат також зауважив, що глава ПАПЦ Сава в минулому співпрацював з комуністичними спецслужбами.

  Він додав, що намагання дозволити росії зберегти обличчя в результаті війни є найгіршим сценарієм розвитку подій.

  “Збереження агресором обличчя в результаті цієї війни було би найгіршим сценарієм не лише для нашої безпеки, але й у глобальному вимірі. Це би показало іншим потенційним агресорам, що так можна діяти”,- підкреслив польський дипломат.

  За його словами, важливо, щоб росія програла у цій війні, вона “не зберегла обличчя”, і щоб москва відчула на собі наслідки, і всі усвідомлювали: якщо хтось порушує міжнародне право і здійснює воєнні злочини – понесе відповідне покарання.

  Як зауважив Яблонський, санкції проти росії потрібно допрацювати, щоб вони були щільними, і росія не мала можливості їх оминати.

  Заступник глави МЗС РП підкреслив, що санкції впливають на російську економіку, особливо оборонно-промисловий сектор. За його словами, якщо б їх не було, то росія була би у змозі швидше виробляти сучаснішу зброю, адже мала б доступ до сучасних технологій. Натомість, зараз росія має ще багато пострадянської зброї, але дуже обмежений доступ до новітніх технологій, хоча вона намагається завозити комплектуючі з інших країн контрабандою.

  Яблонський підкреслив, що потрібно накладати санкції на осіб та компанії, які допомагають росії обійти санкції.

  Нагадаємо, у вітальному листі глави ПАПЦ на адресу кіріла гундяєва з приводу з 14-річчя його інтронізації, розміщеному на офіційному сайті рпц, підкреслюється, що “ворогу віри не подобається церковна стабільність, він намагається її зруйнувати”.

  “Те, що сталося в Україні, наочно свідчить про це. Однак cила Божа велика, вона непереможна. Глибоко віримо, що зло, яке руйнує Божественний церковний організм, буде знищене Христом – Переможцем смерті та пекла”, – йдеться в листі митрополита Сави на адресу гундяєва.

  На цей лист також відреагувало Посольство України в Польщі. Посол України в РП Василь Зварич назвав таку форму привітання “соромом і ганьбою”, зазначаючи, що цей лист був написаний “ворогами Польщі”.

  Найсвіжіше

  Популярне