Понеділок, 23 Січня, 2023
Бiльше

  У Львові збирають підписи для передачі храму УПЦ (МП) у власність громади

  У Львові зареєстрували петицію про передачу Свято-Георгіївського кафедрального собору УПЦ в єдності з МП, що на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера” у власність громади міста.

  Про це повідомив головний редактор інформаційної агенції “Гал-інфо” Андрій Маринюк, який і є автором петиції, передає tvoemisto.tv

  “Запрошую підписати петицію про Свято-Георгіївський кафедральний собор у Львові. Забрати в УПЦ (нібито не МП) Свято-Георгіївський кафедральний собор, що на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера” у Львові, та передати його у власність громади Львова”, – закликав він. Йдеться про головний собор УПЦ МП у Львові, більше відомий як “церква на Короленка”.

  Заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Юрій Холод у коментарях написав, що приблизно два тижні тому звернувся до обласної прокуратури і до міського голови Львова з пропозицією розпочати цей процес. За його словами, у цій церкві був би добрий капеланський центр.

  У тексті петиції Андрій Маринюк наголошує, що попри всі заяви, УПЦ (МП) досі є частиною РПЦ, яка продовжує здійснювати свою діяльність в Україні. У 2022 році на територіях храмів, які належать УПЦ (МП) Служба безпеки України багаторазово проводила безпекові заходи в ході яких вилучала антиукраїнську літературу та символіку. Священики УПЦ (МП) неодноразово були викриті в антиукраїнських закликах та підтримці Росії.

  Нагадаємо, у Почаївській лаврі планують аудит, щоб вирішити, що робити з новобудом УПЦ (МП) 2013 року.

  Найсвіжіше

  Популярне