Субота, 4 Лютого, 2023
Бiльше

  Політв’язень написав лист із тюрми московському патріарху

  Політв’язень Олексій Горінов, якого першим у рф засудили за статтею про «дискримінацію російської армії» до позбавлення волі, з в’язниці звернувся до московського патріарха владіміра гундяєва із запитанням: як вчення Христа сумісне із загарбницькою війною?

  Про це повідомляє видання Голос України.

  «Чому сьогодні, коли росія веде братовбивчу війну на території сусідньої держави, не чути голосу російської православної церкви та особисто вашого як її першого представника на захист миру, із закликом до політичного керівництва нашої країни одуматися?… Натомість ми бачимо, як священнослужителі благословляють наших співгромадян, які вирушають на війну, на вбивство собі подібних, освячують зброю, призначену вбивати і калічити людей?» — запитує кіріла Олексій Горінов.

  «Голос України» розповідав, як у перші дні муніципальний депутат Красносельського району москви назвав війну війною, а районний конкурс для дітей — «бенкетом під час чуми». За поширення «хибної інформації» про армію Олексія Горінова запроторили до тюрми на сім років.

  Як прокоментувала правозахисниця Марина Литвинович, швидкий вирок у справі Горінова (розглянули за п’ять днів) був показовим і покликаним залякати депутатів та державних службовців, щоб представники влади не наважувалися виступати проти війни.

  «Чи може наша церква, яка дбає про зміцнення духовних підвалин своїх співгромадян, чітко пояснити своїй пастві, що збройні сили нашої країни роблять в Україні? Адже на нас ніхто не нападав», — пише Олексій Горінов.

  Він запитує: заради якої високої ідеї гинуть і калічать сотні тисяч людей з обох боків бойових дій не на території росії; заради чого захоплюються та приєднуються до і так найбільшої країни світу нові території? Російський політв’язень вважає, що РПЦ і кіріл не повинні відмовчуватися за таких трагічних для росіян історичних подій, результат яких визначить майбутнє країни та її народу.

  «Можливо, я помилився щодо вас, але мені здається, що саме ви, владімір михайлович (гундяєв), ще можете допомогти нашій батьківщині врятуватися від катастрофи», — закликає московського патріарха в’язень путінського режиму, який одним із перших в росії виступив проти кремлівської авантюри.

  Лист із тюрми з’явився в час, коли кремлівські пропагандисти закликають не боятися вмирати на війні, бо життя нічого не варте, і загиблі, за словами путіна, «потраплять до раю».

  Нагадаємо, Моспатріарх Кіріл (Гундяєв) пригрозив, що бажання знищити Росію призведе до «кінця світу». Він також впевнений, що священники РПЦ повинні вміти підтримувати росіян, які йдуть на смерть, коли пролунає команда”в атаку”.

  Найсвіжіше

  Популярне