Понеділок, 9 Січня, 2023
Бiльше

  Суд оштрафував очільника Почаївської семінарії УПЦ (МП)

  Ректор Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП) Йов Смакоуз отримав 8,5 тис. грн штрафу за розпалювання релігійної ворожнечі.

  Як зазначається, підозру в цій справі священнослужитель отримав в грудні минулого року. Тоді чоловік з анонімного акаунта поширив на сторінці в Facebook допис, яким зацікавилось СБУ, передає Zaxid.net.

  Слідчі з’ясували, що архієпископ ще в листопаді 2019 року зареєстрував у Facebook акаунт під вигаданим псевдонімом. Там він опублікував допис російською мовою. Яким саме був текст цього допису — у вироку не вказано, інформація прихована. Зазначено лише, що за висновками судово-лінгвістичної експертизи публікація містила ознаки розпалювання релігійної ворожнечі.

  Під час слідства Йов Смакоуз уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. У ній священнослужитель визнав себе винним та погодився на обумовлене сторонами покарання.

  Засідання у цій справі відбулось 4 січня. Як йдеться у вироку Кременецького райсуду, суддя Наталія Шульгач затвердила угоду і визнала Йова Смакоуза винним у порушенні ч.1 ст. 161 ККУ (розпалювання релігійної ворожнечі), призначивши йому 8,5 тис. грн штрафу.

  Крім того, священник повинен заплатити 9 тис. грн за проведені експертизи. Вирок наразі не набрав законної сили, його можна оскаржити в апеляційному суді.

  Йову Смакоузу 58 років, він уродженець Почаєва. Тривалий час він керував парафіями упц мп в Канаді, а в 2018 році його призначили ректором Почаївської духовної семінарії.

  Найсвіжіше

  Популярне