Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  «Пропагував русскій мір»: СБУ прийшла з обшуками до єпископа УПЦ МП в Тернополі

  Співробітники Служби безпеки України провели обшуки у єпископа «Тернопільської єпархії» УПЦ в єдності з Московським патріархатом, ректора Почаївської духовної семінарії Іова (Смакоуза).

  Про це  повідомили джерела в правоохоронних органах виданню «Бабель».

  Обшуки проходили в рамках кримінального провадження за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової чи національної належності або релігійних переконань (ч. 2 ст. 161 КК).

  Як повідомило джерело, «у мастодонта православʼя, який роками навчає та виховує цілі покоління духівників русского міра» знайшли російську літературу, яка возвеличує імперіалізм, та вилучили техніку. Усе це він використовував для пропаганди цінностей рф і антиукраїнської агітації.

  Нагадаємо, 25 листопада СБУ провела обшуки у Свято-Миколаївському соборі в Чернівцях. Там знайшли докази співпраці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ московського патріархату з окупантами. Знайдено склади з прокремлівською літературою, копії документів окупантів, а також листування з московськими кураторами. Розпочато кримінальне провадження за статтею про держзраду.

  До цього СБУ проводила обшуки у трьох монастирях УПЦ МП: Києво-Печерській лаврі, у керівництва єпархій московського патріархату в Кіровоградській області та у очільника Вінницької єпархії СБУ.

  Фото: СБУ
  Фото: СБУ

  Найсвіжіше

  Популярне