П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  СБУ прокоментувала обшуки у Києво-Печерській лаврі: їхня мета – «недопущення використання лаври, як осередку “руского міра”

  Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві.

  Про це повідомила пресслужба СБУ.

  Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

  Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

  Тож вказані заходи проводяться для:

  ▪️недопущення використання Лаври як осередку «русского мира»;
  ▪️перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  ▪️убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.
  За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:
  ▪️ проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
  ▪️ здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

  Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

  Найсвіжіше

  Популярне