Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  Методички з Москви, російське громадянство та посвідчення окупантів: СБУ завершила обшуки в УПЦ (МП) на Буковині

  Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (що в єдності з Моспатріархатом).

  Про це повідомляє пресслужба СБУ.

  У результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

  Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

  Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ (МП) заперечувати збройну агресію рф в Україні, розповідати про нібито утиски «московської церкви» тощо.

  Служба безпеки України знайшла і склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримати окупантів.

  Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка «героя росії», підписана міністром оборони рф за «захоплення Криму» у 2014 році.

  Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.

  Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Чернівецької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

   

  Найсвіжіше

  Популярне