Субота, 7 Січня, 2023
Бiльше

  В Кафедральному соборі Копенгагена помолились за українських воїнів і мир в Україні

  Військовий капелан ПЦУ очолив екуменічний молебень в Кафедралоному соборі Копенгагена.

  Про це повідомляє українська громада з місця події.

  Фото, відео
  Олексія Самородова, Жанна Шевченко

  Екуменічну службу за участі християнських церков Данії вперше в історії собору очолив православний священник. З благословення предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого митрополита київського і всієї України Епіфанія, цю місію було покладено на військового капелана 42-го батальйону «Легіон Оболоні» Сергія Бережного.

  «Сьогодні ми, православні українці, разом з представниками інших християнських церков Данії молимось за справедливий мир в Україні та за тих, хто його забезбечує – наших воїнів-захисників.

  Вони є щитом правди і світла не тільки для України та її народу, але і для всього європейського континенту. Вони допомагають відновити мир і справедливість та забезпечити незалежне і гідне майбутнє для наступних поколінь. Ми молимось за її величність Королеву Данії. За уряд та народ країни, яка підтримує нашу боротьбу за свободу, людську гідність і право обирати свою ідентичність в сім‘ї європейських держав, частиною якої ми є з часів Хрещення Київської Русі», – звернувся до присутніх ієрей Сергій Бережной.

  До молебню, який відбувся трьома мовами – українською, данською і англійською, долучилися численні українці, що проживають в Данії як постійно, так і за програмою надання тимчасового прихистку, посол України в дипломати, парламентарі, представники Міністерства релігійних справ.

  Фото, відео
  Олексія Самородова, Жанна Шевченко

  «Ми раді, що можемо вітати Православну Церкву України серед нас. Бажаємо й надалі підтримувати український народ, його церкву та постійну боротьбу за чесний і справедливий мир. Це спільне святкування Різдва в Данії є нагодою для всіх нас зібратися разом, обмінятися побажаннями мирного Різдва та помолитися за справедливий мир в Україні», – співорганізатор події, доктор теології Лундського університету Еміль Саггау.

  Нагадаємо, вчора в Данії було звершене перше богослужіння для української православної громади в Данії. Подія відбулася на Заході країни, в Ютландії, де сконцентрована велика кількість православних українців. Частина з них проживає тут постійно, але багато знайшли в Данії прихисток нещодавно – після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

  Під час молебню в соборі прозвучали «Щедрик» М. Леонтовича, «Мелодія» М. Скорика, «Мелодія» Б. Лятошинського у виконанні українок, які перебувають в Данії за програмою надання тимчасового прихистку – піаністки Юлії Жукової і скрипалька Наталії Пилипенко.

  До організації молебню долучилися: Національна рада церков Данії, Міжцерковна рада Євангелічно-лютеранської церкви Данії за підтримки Асоціації українців в Данії.

  Фото, відео  Олексія Самородова, Жанна Шевченко

  Найсвіжіше

  Популярне