Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти, «перепустки федеральних радників рф» та прапор «новоросії»

  Служба безпеки завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ в єдності з МП, які розташовані у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях.

  Встановлено, що під час захоплення Херсону місцевий архімандрит – настоятель Успенського собору був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів, повідомляє пресслужба СБУ.

  За декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України.

  На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених рашистами з будинку почесного консула Литовської Республіки під час окупації Херсону.

  В результаті подальшого огляду церковних приміщень, знайдено перепустки, виписані на ім’я «федерального советника военно-гражданской администрации рф» та російські паспорти місцевих священників. При чому вони отримали їх цього року, під час окупації Херсону рашистами.

  За викритими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

  Крім цього, у Красногірському Свято-Покровському жіночому монастирі УПЦ в єдності МП на Черкащині, виявлено прапор так званої «новоросії» та бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів.

  А на території чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ МП і Скиту УПЦ МП у Житомирській області викрито колишніх кримінальників, які підтримують зв’язок з абонентами рф. Наразі ці контакти перевіряє СБУ.

  У ще одному монастирі Житомирщини виявили особу, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла.

  Під час огляду приміщень Свято-Миколаївського Милецького монастиря УПЦ МП знайдено тексти молитов за країну-агресора та російські «підручники», в яких вихваляють кремлівський режим.

  Найсвіжіше

  Популярне