Субота, 31 Грудня, 2022
Бiльше

  Депутати Європарламенту закликають країни ЄС визнати Голодомор геноцидом українського народу

  Депутати Європейського парламенту виступили із заявою, що визначає Голодомор в Україні 1932-1933 роком геноцидом українського народу і закликали держави-члени ЄС підтримати таке визнання.

  «Ми визначаємо Голодомор 1932-1933 років в Україні як геноцид українського народу, який був спрямований на руйнування соціальних засад української нації, її давніх традицій, духовної культури та національної самосвідомості. Ми закликаємо держави-члени ЄС підтримати це визнання та підтримати історичну та правову оцінку Голодомору та злочинів совєтської влади», — йдеться у заяві.

  Також європарламентарії закликають міжнародне співтовариство надати необхідне озброєння для захисту територіальної цілісності України, передає Guildhall.

  «Що ще важливіше ми наполегливо закликаємо ЄС і всю міжнародну спільноту зробити крок уперед, активізувати зусилля та забезпечити Україну необхідною фінансовою, гуманітарною та військовою допомогою, зокрема, необхідним озброєнням для збереження суверенітету України та захисту її територіальної цілісності», — йдеться у текст заяви.

  Автором ініціативи виступив депутат Європейського парламенту від Литви, представник гурту Renew Europe Пятрас Ауштрявічюс.

  Нагадаємо, 1 грудня німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

  Найсвіжіше

  Популярне