Середа, 4 Січня, 2023
Бiльше

  Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу

  У середу, 30 листопада, німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

  Проєкт рішення запропонували всі фракції правлячої коаліції, Соціал-демократичної партії, Зелених, Вільної демократичної партії, а також опозиційного Християнсько-демократичного союзу. Резолюцію підтримала більшість депутатів Бундестагу. Представники партії лівих та “Альтернатива для Німеччини” утрималися, повідомляє персслужба Бундестагу.

  Автори документи наголошують, що масова смерть від голоду не була наслідком неврожаю, а була відповідальністю політичного керівництва Совєтського Союзу під керівництвом Йосіфа Сталіна.

  “Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зерновиробничі регіони. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію”, – йдеться у документі.

  “Голодомор припав на час наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, жорстокість яких була немислимою до того часу. До них належать Голокост європейських євреїв в його історичній унікальності, воєнні злочини Вермахту і сплановане вбивство мільйонів невинних цивільних осіб в рамках расистської німецької війни на Сході, за які Німеччина несе історичну відповідальність”, – йдеться у резолюції.

  Найсвіжіше

  Популярне