Вівторок, 27 Грудня, 2022
Бiльше

  Люди вважають, що священник та віряни МП вкрали з храму статут і сейф. У селі на Волині – церковний скандал

  Церковне питання у селі Олеськ на Волині вже давно стоїть гостро, адже громада розділена ще з травня, коли більшість вірян вирішила перейти в ПЦУ, а священник та меншість виступили проти. Обурення громади сягнуло піку минулої суботи, передають “Волинські новини”.

  «Пограбувати церкву серед білого дня. Нам ніхто нічого не сказав, зокрема й поліція. Як так може бути? В такий тяжкий для країни час всі повинні об’єднуватися», – говорить прихожанка Ніна.

  Люди впевнені, що в суботу, 26 листопада, священник московського патріархату з кількома поплічниками винесли сейф та цінні речі з храму. Громада припускає, що сейф виносили у зв’язку з останніми обшуками СБУ в храмах московського патріархату. Тим паче, що мають підозри до священника ще від першого знайомства цього літа, коли він тільки прийшов у парафію.

  «Коли він прийшов і побачив нашу церкву, то кричав, що «етот собор надо рвать зубамі і рукамі». Російською мовою», – пригадала прихожанка Надія.

  Журналісти спробували отримати в священника пояснення щодо ситуації. Оскільки його не було вдома, то йому зателефонували. Батюшка пообіцяв, що через 20 хвилин поспілкується з журналістами, мовляв, зараз за кермом. Але ні за 20 хвилин, ні наступного дня слухавки він більше не піднімав. Судячи з коротких гудків, він просто заблокував номер. Проте записав окреме відео.

  «Після шести місяців наших старань з Божою допомогою все ж таки поліція визнала, що наші документи є вірними. Всім повідомляю про нашу ситуацію. Ми робимо все згідно закону. Поліція відчинила нам наш храм. Тепер в подальшому ми будемо думати, як звершувати наші богослужіння», – сказав священник УПЦ (МП) Вадим.

  Храм зачинили ще в травні. Працівники поліції заховали ключі у спеціальний пакет, в якому вони би мали зберігатися до вирішення питання зміни конфесії.

  За словами речниці волинської поліції Ольги Бузулук, представники МП надали правоохоронцям статут церкви, а від ПЦУ документів про те, що парафія змінила конфесію, не надходило.

  «Все перебуває у власності попередніх представників. Вони можуть юридично, в межах законодавства, робити зі своєю власністю те, що вважають за потрібне», – прокоментувала Ольга Бузулук.

  Більшість жителів громади переконані, що прихильники МП спеціально затягують перереєстрацію. Будівля храму не є власністю московського патріархату, а належить державі. Це підтвердив голова Вишнівської громади Віктор Сущик. Ще у травні після рішення про перехід усі документи мали би перейти до власників, а ті вже передали б їх новим користувачам, тобто ПЦУ.

  «Щоб не чекати, поки московський патріархат добровільно надасть доступ і всі документи, я би радив тоді ПЦУ звертатися до суду з позовом і вимагати від них оригінали документів для перереєстрації. Якщо ж ці документи втрачені, то треба тільки через суд повертати собі право користування цією церквою на підставі рішення більшості громади», – відзначив юрист Олег Огородник.

  Найсвіжіше

  Популярне