Середа, 23 Листопада, 2022
Бiльше

  “Молимось за СБУ”: як українці реагують на обшук у Києво-Печерській Лаврі

  22 листопада до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври навідалися СБУ, поліція та Національна гвардія України, аби провести там контррозвідувальні заходи.

  Пояснили “візит” спецслужби тим, що в умовах війни з РФ зростає ризик терористичних актів, диверсій, тому не можна допустити, аби Лавра стала осередком “русского міра”.

  Громадяни реагують на новину про те, що правоохоронці прийшли до Києво-Печерської Лаври з певним полегшенням, заявляючи, що це потрібно було зробити давно. Деякі – традиційно створюють меми.

  ЗМІ весь день публікують, що говорять українці у соцмережах про ранковий візит СБУ до храму УПЦ МП.

  Журналіст Юрій Кулініч у своєму дописі бажає СБУ Божого благословення.

  Соліст гурту Karta Svitu Іван Марунич прокоментував обшук у Лаврі імпровізованим діалогом:

  Письменник Остап Українець візит правоохоронців назвав “першою за 30 років Службою Божою України”.

  Журналіст Андрій Стельмах акцентував увагу на невтішних виразах обличчя представників духовенства, які, ймовірно, усвідомили, що більше ніхто не буде молитися за країну-агресорку у стінах Лаври. Згадав він і проросійських політиків, які більше не зможуть “рішить вапрос”.

  “Твій погляд, коли подзвонив Медведчуку, Шуфричу, Новинському, Рабіновичу, Бойку, а ніхто не зміг рішить вапрос. Вілкул в трубку крикнув Слава Україні і побіг собі довольний в поле. Добкін взагалі сказав, шо греко-католик”, – написав Стельмах у Facebook.

  Поетеса Тетяна Власова відреагувала на обшуки у Лаврі мемом про тих же священників.

  Журналістка Євгенія Подобна порівняла обшуки правоохоронців у Лаврі з сеансом екзорцизму, де у ролі священнослужителів виступили люди у пікселі.

  “Не кожен день побачиш як сеанс екзорцизму проводять люди в пікселі”, – написала вона у Facebook.

  Блогер Богдан Процишин реагує теж:

  Політик Віталій Чепинога написав:

  Головлікарка столичної стоматологічної клініки Алла Москаленко зізналася, що після того, як до Києво-Перської Лаври прийшли СБУ та Нацгвардія, вона вперше за багато часу звернулася до Бога.

  “Я не дуже релігійна людина. В церкву ходжу зараз рідко. Бо вважаю, що якщо  Господь є, і народилася я завдяки його бажанню, то і звернутися до нього я можу без присутності людей у спеціальній формі, які самі себе уповноважили бути його, Господа, представниками на землі.

  От сьогодні вранці, після новин про Лавру, в який не була багато років, хоча жила на сусідній вулиці, я набралася впевненості і звернулася до Отця небесного. Своїми словами, як змогла, але дуже щиро. Маю надію”, – написала вона у Facebook.

  Користувачка Facebook Любов Чарівненко також не оминула увагою ранкове фото з Лаври і прокоментувала сумний погляд митрополита Павла, припустивши, що він “не виспався”.

  “Як думаєте- це замилювання очей, щоб потім сказати, що нічого не знайшли чи насправді обшук? Але Паша-мерседес щось сумненький, мо просто рано розбудили, не виспався”, – зазначила вона.

  Засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук припускає, що СБУ прийшли до Лаври через відключення електроенергії, щоб запастися свічками.

  “Через відключення електроенергії працівники СБУ з самого ранку скуповують свічки у Лаврі. 

  Якщо серйозно, сьогоднішній обшук у московських попів особливо приємний, коли згадати, що саме у цей день в 1708 році РПЦ проголосила анафему гетьману Мазепі”, – написав Тодорчук у Facebook.

  Він також іронізує, що візит правоохоронців стане “сходженням благодатної підозри”.

  Політик Андрій Осадчук, коментуючи останні новини, заявив, що тепер завдання Служби безпеки полягає в тому, щоб “емоції перетворити на юридичні факти”.

  Наостанок публікуємо ще кілька прикладів народної творчості:

  Найсвіжіше

  Популярне