П’ятниця, 18 Листопада, 2022
Бiльше

  На Волині священник УПЦ (МП) подав до суду на мерію через заклики до об’єднання з ПЦУ

  Священик УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) з Ківерців подав позов проти міськради через заклик до об’єднання із Православною церквою України.

  За його словами, заклик до прихожан московського патріархату є дискримінаційним і порушує право на свободу віросповідання. Втім, розглядаючи цю справу, суд вирішив, що оскільки йдеться про рекомендацію змінити конфесію, то й ніяких реальних утисків УПЦ МП не зазнала, повідомляє Zaxid.net.

  5 серпня цього року депутати Ківерцівської міськради прийняла звернення до священиків та вірян УПЦ МП, у якому закликали переходити до Православної церкви України.

  «Саме зараз настав той час, коли всі вірні християни, які до цього часу ще належали до московського патріархату, повинні зробити свій вибір. Багато з вас вже замислюються над тим, що далі неможливо перебувати в юрисдикції російського патріарха, а тому логічним та правильним є перехід до єдиної помісної Православної церкви України», – йшлося у зверненні.

  Це рішення у суді намагались оскаржити двоє мешканців Ківерців: Сергій Гаврук, який назвав себе прихожанином Свято-Миколаївської громади УПЦ (МП), та настоятель цього храму Олександр Кондратюк. Сергій Гаврук у позові зазначив, що цей документ «порушує його право і свободу віросповідання».

  «Оскаржуваним рішенням Ківерцівської міської ради здійснюється дискримінація позивачів та інших людей на основі релігії чи переконань, таке рішення є образою гідності позивачів і людської особистості, воно є прямим заперечення принципів статуту ООН, беззаперечним порушенням прав людини та основоположних свобод», – зазначено у позові.

  Натомість представник міськради зазначив, що це звернення не містить жодних прямих заборон щодо вірян УПЦ МП, а є швидше рекомендацією, а не забороною.

  Суддя Волинського окружного адміністративного суду Віктор Валюх дійшов до висновку, що доводи позивачів про начебто порушення їхніх прав є «абстрактними та не містять жодного обґрунтування».

  «На думку суду, безпосередньо позивачі не є потерпілими від оскаржуваного рішення, оскільки воно не спричинило суттєвого негативного впливу саме на позивачів і вони не зазнали жодної реальної шкоди», – постановив суддя.

  Відтак він повністю відмовив у задоволенні позову. Зазначимо, що представники УПЦ МП мають можливість оскаржити його протягом тридцяти днів.

  Найсвіжіше

  Популярне