Четвер, 17 Листопада, 2022
Бiльше

  Орган Комісії Єпископатів ЄС відреагував на обстріли України

  Орган Комісії Єпископатів ЄС, що займається зовнішніми міжнародними стосунками, прокоментував масовані обстріли інфраструктурних об’єктів в Україні, повторюючи заклик до російської сторони призупинити бойові дії, а до всіх сторін – ступити на дорогу переговорів на основі «серйозних пропозицій» справедливого миру, що шануватиме міжнародне право і територіальну цілісність України.

  Про це повідомляє vaticannews.va

  «Виражаємо нашу глибоку стурбованість з огляду на розвиток подій в Україні та Польщі. Від початку російської військової агресії проти України ввесь світ затамував подих, побоюючись великого глобального конфлікту», – йдеться в заяві, поширеній після зустрічі комісії із зовнішніх стосунків ЄС, що діє при Комісії Єпископатів Євросоюзу (COMECE).

  За словами авторів, інцидент, що трапився на території Польщі на кордоні з Україною, є черговим попередженням про те, що «ця війна несе загрозу неконтрольованих і катастрофічних наслідків для всього людства».

  Перед обличчям «брутальних атак Росії на міста та цивільні інфраструктурні об’єкти в Україні, з грубим порушенням міжнародного права, та інциденту в Польщі», члени комісії «підносять свої молитви за загиблих і складають співчуття їхнім родинам». «Хочемо також засвідчити нашу близькість з українським населенням, що залишилося без доступу до базових послуг, таких як електроенергія та вода», – пишуть вони у заяві, додаючи: «Запитуємо себе: що ще повинно трапитися, щоби нарешті було покладено край цьому “божевіллю війни”? Закликаємо всі сторони наполегливо трудитися над тим, щоби уникнути ескалації, а Європейський Союз зокрема – посилити свої дипломатичні зусилля та продовжувати активну діяльність, спрямовану на те, щоби зупинити цю спіраль насильства».

  Приєднуючись до закликів папи Франциска та РКЦ, автори заяви повторюють і свій заклик «до російської влади негайно зупинити бойові дії, а до всіх сторін – з допомогою міжнародної спільноти відкритися на переговори із “серйозними пропозиціями” задля справедливого миру, працюючи над вирішенням конфлікту, що шануватиме міжнародне право та територіальну цілісність України».

  Нагадаємо, папа Римський просить Бога “поспішити” припинити війну в Україні. Також у Мюнхені відкрилася виставка «Ікони проти війни».

  Найсвіжіше

  Популярне