Субота, 22 Жовтня, 2022
Бiльше

  У Кракові обговорюють роль Церкви під час російської агресії проти України

  «Війна в Європі. Яке майбутнє у Європейського Союзу?» — така тема конференції з циклу «Роль Церкви у процесі європейської інтеграції», що з 20 по 22 жовтня відбувається в польському місті Кракові.

  На початку зустрічі з промовами виступили представники Католицької Церкви, євродепутати та речники уряду Польщі, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

  Першою панельною дискусією була обрана тематика російської агресії в Україні з перспективи Українських Церков. До участі в дискусії були запрошені, о. Ігор Шабан, голова Комісії з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, о. Марко Бляза, професор університету Бобулянум (Варшава), представник місцевої Римо-Католицької Церкви у Польщі, та владика Євстратій Зоря, архиєпископ Чернігівський ПЦУ.

  Усі учасники дискусії погодились, що Церкви України відіграють важливу роль у консолідації українського суспільства. Так, о. Ігор Шабан наголосив, що Україна захищається вже понад 240 днів і завдяки підтримці західних партнерів робить це дуже ефективно. Українці готові до останнього подиху боронити незалежність своєї Батьківщини, та захищати передовсім такі важливі цінності, як свобода, єдність та людська гідність, які є наріжними каменями сьогоднішньої боротьби з агресором.

  «З початку війни стало відомо, що напад росії спрямований на тотальне знищення української нації. Називали це священною місією православ’я, смерть воїнів порівнювали зі смертю Христа. Російська православна церква підтримує цю війну. Якщо ми всі не об’єднаємося, щоб зупинити цю війну, майбутні покоління матимуть проблеми з розумінням, чому демократичні держави стояли поруч і нічого з цим не робили», — сказав о. Ігор.

  Якщо говорити про конкретні кроки, то тут отець Ігор звернув увагу на роботу фундації «Мудра справа», яка з початку березня активно реалізує кілька великих проєктів, таких як допомога жертвам війни та біженцям, супровід воїнів, які воюють на фронті, та їхніх родин, морально та психологічно підтримує тих, хто про це просить.

  Крім цього, священик підкреслив важливість екуменічного руху в сучасній багатоконфесійній Україні та представив Екуменічну концепцію Української Греко-Католицької Церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне